4 Çekirdekli A15 NVidia Tegra 4 İşlemci Özellikleri ve Yenilikleri

0
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın ilk dört çekirdekli A15 işlemcisi

NVidia tarafından merakla beklenen mobil işlemci Tegra 4 CES 2013’de tanıtıldı. Herkesin merakla beklediği mobil işlemci Tegra 4 yonga setininin en büyük özelliği ise dünyanın ilk A15 işlemcisine sahip dört çekirdekli yonga seti olması.

NVidia Tegra 4, içeriğinde 72 adet görüntü işlemcisi, 4 adet A15 işlemcisi barındırıyor ve 4G LTE desteği sunuyor. Bilmeyenler için şunu hatırlatalım ki A15 işlemcileri, ARM tabanlı en üst noktadaki işlemci türüdür.

Android tablet bilgisayarlar başta olmak üzere özellikle de Android mobil cihazlarında daha çok gördüğümüz NVidia Tegra serisi, Tegra 4 modeli ile söz konusunu yonga setini kullanacak cihazların iPad ve farklı işletim sistemlerini kullanan diğer markalara ait modellerine oranla daha hızlı olacağını söylemek mümkün. Zira yapılan testler, bir önceki üst seviyeye göre yaklaşık iki katlık bir fark olduğunu gösteriyor.

Tegra 4 üzerinde yer lana i500 model numaralı modem, ürünün 4G LTE desteğini sağlayan parçacık. Ancak genel olarak cihazın getirilerine baktığımızda, çok daha kaliteli ve yüksek grafikli oyunların oynanabilmesi, çok daha hızlı işlem yapma kapasitesi sunduğunu belirtebiliriz. Son olarak “4K ultra yüksek çözünürlükteki videolar“ın da Tegra 4 ile oynatılabileceğini ekleyelim.

4 Çekirdekli A15 NVidia Tegra 4 İşlemci Özellikleri ve Yenilikleri
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.