Ağ Bağlantısından Yazıcı Bulma ve Yükleme

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Ağ Bağlantısındaki Yazıcıyı Bulamıyorum?

Ağ üzerinden bağlanmak istediğimiz bir yazıcıyı normal şartlarda hemen bulmanız ve yazıcının üretici firmasının önerdiği şartlara uyarak bu yazıcıyı yüklemeniz gerekir. Fakat eğer bu konuda problem yaşarsanız şu yöntemleri deneyebilirsiniz. Öncelikle Ağdaki yazıcıların görüntülendiğinden emin olmak için düzgün çalışıp çalışmadığını görmek amacıyla ağı denetleyin. Ağ düzgün çalışıyorsa, şu sorun giderme seçeneklerini deneyin;

1 – Ağdaki tüm bilgisayarların aynı çalışma grubunda olduğundan emin olun. Bunu yapmanın bir yolu, Windows 7 tabanlı bilgisayarlarınızdaki çalışma grubu adlarını değiştirmektir.

2 – Yazıcının adını veya ağ adresini (ağdaki konum) bilmiyorsanız, yazıcıyı ağa kuran kişiye veya sistem yöneticisine başvurun. Bilgisayarınız bir ağ etki alanına bağlı olduğundan, bazı yazıcıları kullanma izniniz olmayabilir ve yazıcılar görüntülenmez. İzin almak için sistem yöneticisine başvurun.

3 – Ağdaki başka bir bilgisayara takılı olan ve başka kişilerin kullanması için paylaşılan bir yazıcıyı eklemek isterseniz, yazıcının takılı olduğu bilgisayarın açık olduğundan emin olun. Ayrıca, bilgisayarın ağa bağlı olduğundan emin olmak veya yazıcı adının değişip değişmediğini anlamak için bilgisayarın sahibine de başvurabilirsiniz.

Ağ Bağlantısından Yazıcı Bulma ve Yükleme
3 (60%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.