Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

0
Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefon Nasıl Seçilir?

Akıllı telefon satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok kriter bulunmakta. Her geçen gün piyasaya çıkan telefonların sayısı da artıyorken işimiz daha da zor oluyor. Eğer bir akıllı telefon alırken kafanız karışıyorsa o zaman yazımızı okuyun. Akıllı telefon üreticilerinden Apple nadir olarak model çıkarsa da diğer akılı telefon üreticileri yılda birden fazla model çıkarmaktalar. Peki hangi telefonu almak gerekir?

Nasıl Bir Telefon İstiyorsunuz?

Öncelikle telefondan beklentilerinizi düşünün ve karar verin. Yani telefonu sadece konuşmak için mi alıyorsunuz, iş için mi alıyorsunuz gibi. Mesela normal bir telefon kullanıcısı iseniz bir bir note serisi telefon almanıza gerek yok.

Donanım Nasıl Olmalı?

Bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı telefonlarında donanımları var. Örneğin işlemci, ram, ekran v.b. İşlemcisi en az 4 çekirdekli olmalı ve işlemci hızı 1.5 GHz civarında olması iyi olur.

RAM, Yazılım ve Depolama Özellikleri

Ram olarak en az 2 GB gerekli. Ama birkaç yıl sonra 3 GB Ram tercih edilmelidir. Şu an için 1 GB Ram asla yeterli değildir.

Telefonun Kamerası Nasıl Olmalı?

Telefonun kamerası ise arka bölümde en az 12 MP – 13 MP civarında, ön bölümde ise 8 MP civarında olması gerekir. Ama diyafram değeri f/2.0 civarında olursa çekim kalitesi iyi olur.

Fiyat Nasıl Olmalı?

Standart bir akıllı telefon kullanıcısı iseniz ve telefonunuzu 3-4 yıl kullanmak istiyorsanız ortalama 1.000 TL’yi gözden çıkarmalısınız. Ama 600 TL civarındaki bir telefonu fazla süre kullanamazsınız.

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
2.8 (55.45%) 22 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.