Aktif Edilen Günlük Android Telefon Sayısı

0
Sponsorlu Bağlantılar

Android’ten Rekor

Bilindiği gibi android işletim sistemi Google tarafından geliştirilen bir sistem. Bu işletim sistemi başta mobil cihazlar olmak üzere  akıllı telefonlarda kullanılıyor. Bu türde cihazların günden güne daha fazla uygulama kullanarak gelişmesini sağlıyor.

Google’nin Android ile ilgili bölümü tarafından son olarak açıklanan rakamlar bu işletim sisteminin adeta rekora koştuğunu kanıtlıyor. Her geçen gün binlerce Android’li cihazın aktifleştirilmesi kullanıcıların Android işletim sistemli cihazları ne kadar benimsediğini gösteriyor.

Açıklanan rakamlara göre şu anda dünya çapında günde 1 milyon civarında yeni android kullanan cihaz aktif edilmekte. Bu rakam belki ilk başlarda beklenenin üstünde bir rakam ama Android işletim sisteminin giderek daha fazla gelişme göstermesi yükselen tercih edilme rakamlarını bir anlamda açıklıyor.

Günde 1 Milyon Hedefi

Google’ın Android bölümünün başında bulunan Andy Rubin, Mobil Dünya Kongresinde attığı bir Tweet ile bir gün içerisinde kaç Android cihazın aktif edildiğini açıkladı.

Buna göre artık bir gün içerisinde tam 850 bin Android cihaz aktif ediliyor. Rubin, bundan tam 2 ay önce yaptığı açıklamada günlük 700 bin Android cihazın aktif edildiğini açıklamıştı. Rakamlara bakarsak sadece 60 gündegünlük 150 binlik bir artış söz konusu olmuş. Günde 1 milyon rakamına2012 yılı içerisinde ulaşılacakmış gibi geliyor. Eğer bu rakam tutarsa düzhesapla yılda 365 milyon Android cihaz aktif edilecek demek oluyor.

Rubin ayrıca Android Market’te 450 bin uygulama bulunduğunu, geçen seneki Mobil Dünya Kongresi sırasında ise 150 bin uygulama olduğunu belirtti. Bir senede var olanın iki katı yani 300 bin uygulama artışı oldukçabaşarılı gözüküyor.

Aktif Edilen Günlük Android Telefon Sayısı
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.