Android 2.3 (Gingerbread) Sürümünde Uygulamalar Arası Geçiş Yapabilir Miyim?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Sizin sorunuz:

[question] Yeni telefon aldım ve telefonumda Android 2.3 (Gingerbread) sürümünü yer alıyor. Acaba bu sürümd uygulamar arasında geçiş yapmak mümkün mü? Yani bir uygulama çalışırken bir başka uygulamaya geçiş yapabilir miyim? [/question]

Bizim cevabımız:

Android 2.3 (Gingerbread) sürümünde uygulamalar arası geçiş yapmanız tabiki mümkün. Örneğin telefonunuzda bir oyun yada uygulama açık iken bir başka uygulamayı da açabilir ve bu iki çalışan uygulama arasında geçişler yapabilirsiniz.Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Örneğin bir uygulama telefonunuzda açık olsun. Bu uygulamayı kapatmadan yeni bir uygulama daha açıp daha sonra bu uygulama bir daha dönelim.Açık olan uygulama ekranında iken telefonunuzun Ana ekran düğmesini basın. Telefonunuzun ana ekranına geleceksiniz. Açık olan uygulamamız arka planda çalışıyor.

uygulamalar arası geçiş

İkinci adım ise istediğiniz herhangi bir uygulamayı daha açın. İkinci uygulamamızı açtıktan sonra diğer uygulamaya geçiş yapmak için bu defa telefonumuzun ana ekran düğmesine basılı tutuyoruz. Basılı tuttuğumuz vakit karşımıza son kullandığınız uygulamaların simgelerini içeren küçük bir pencere gelecektir.

Bir önceki açmış olduğumuz uygulamanın simgesini bu küçük pencerede göreceksiniz. Bu simgeye dokunarak ilk açmış olduğumuz uygulamaya gidebiliriz. Uygulamayı açtığımızda kaldığımız yerden devam edeceğiz. Diğer uygulamaya dönmek için de ana ekran düğmesine basılı tutmamız ve küçük pencerenin tekrar gelmesini beklememiz yeterli olacaktır.

Bu şekilde bir yada iki değil 5-6 uygulama arasında geçişler yapabilirsiniz.

Android 2.3 (Gingerbread) Sürümünde Uygulamalar Arası Geçiş Yapabilir Miyim?
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.