Android Akıllı Telefonu veya Tableti Fabrika Ayarlarına Döndürdüğünde

101
Sponsorlu Bağlantılar

Sizin sorunuz:
Verileri silip fabrika ayarlarına dönünce telefona indirilen ya da kayıtlı olan şeyler gider mi?
Bizim cevabımız:

Eğer Android işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız ve bu cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız cihazınızdaki nelerin değişip değişmediğini ve nelerin silinip nelerin silinmeyeceğini bilmeniz gerekir. Öncelikle Android cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek için oluşması gereken şartlardan bahsedelim;

  1. Android cihazınız yavaşladıysa
  2. Arama ekranında normalden fazla beklemek zorunda kalıyorsanız
  3. Android cihazınızda bulunan uygulamaların açılıp kapanmaları yavaşladıysa

Fabrika Ayarlarına Döndürdükten Sonra Silinecekler;

  • Google hesabınız ile ilgili bilgileriniz silinecektir.
  • Sistem ve uygulama verileriniz ve ayarlarınız silinecektir.
  • İndirdiğiniz bütün uygulama ve oyunlar silinecektir.
  • Dahili depolama alanı (resimleriniz, fotoğraflarınız, müzikleriniz v.b.) kutucuğu çıkarsa ve işaretlerseniz bu alanda bulunan herşey silinecektir. Eğer böyle bir kutucuk çıkmazsa bu durumda silinecektir.

Adroid Fabrika Ayarlarına Döndürme

Önemli; Akıllı Telefonunuzun yada tabletinizin hafızasında bulunan rehberinizdeki numaralar, resimler, dosyalar v.b. gibi herşey silinir. Mutlaka yedeğini alın.

Android cihazınızı fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde sadece telefon hafızasındaki veriler ve bilgiler silinir. Eğer harici bir hafıza kartınız (SD Kart) varsa bu kartınızdaki hiç bir şey silinmez. Ayrıca

Eğer dosyalarınızı silmeden Andoid cihazınızı (telefonunuzu veya tabletinizi) fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız bunu yapmak mümkün ancak bu şekilde yapılan fabrika ayarları sıfırlama işlemi sonucunda Android işletim sistemli sistemli akıllı telefonda veya tablette mevcut yavaşlama sorunu giderilmez. Bu şekilde fabrika ayarlarına döndürme işlemi sadece Android akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ayarlarını ilk haline döndürür.

Sponsorlu Bağlantılar

Bütün bu açıklamalardan sonra eğer Android akıllı telefon veya tabletinizi fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız bu işlemi iki şekilde yapabilirsiniz. Bunlar;

1 – “Menü / Ayarlar / Gizlilik / Fabrika Verilerine Sıfırla” yolu ile

2 – Akıllı telefon ekranında *#*#7780#*#* tuşlarına basarak

Önemli; Eğer akıllı telefon veya tabletinizde önemli dosya veya bilgiler varsa bunların yedeğini almanız tavsiye edilir.

Android Akıllı Telefonu veya Tableti Fabrika Ayarlarına Döndürdüğünde
3.5 (70.85%) 118 oy
Sponsorlu Bağlantılar

101 Yorum

  1. Bahsettiğiniz uygulamaların ön belleklerini temizleyin. Bunun için “Ayarlar>Uygulamalar>Örneğin Facebook>Depolama” yolunu izleyin. Ön belleği temizleyin ve eğer kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız Verileri Temizle ile uygulamaya ait verileri de temizleyin. Uygulamaya özel işlemler bu kadar.

    Eğer sorun çözülmezse kasan uygulamaların isimlerini söyleyin. Biraz araştırma yapıp size dönerim.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.