Android En Çok Kullanılan Mobil Tarayıcı Oldu!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Android Tarayıcılar Artık Mobil Alanda Bir Numara

Akıllı telefonların gün geçtikçe daha fazla yaygınlaşmaları bazı alanlarda rekabetin oluşmasına neden olmakta. Rekabetin gerçekleştiği alanlardan biride mobil internet alanında yaşanmakta. Şimdiye kadar bu alanda zirvede olan Opera tarayıcısı artık bir numara değil.

Opera tarayıcısı mobil cihazlarda internete erişim için tercih edilen bir numaralı internet tarayısıydı. Bir numaraydı diyorum ancak yapılan araştırmalar durumun değiştiğini gösteriyor. Android’in internet tarayıcı uygulaması yayınlandığı tarihten bu yana ilk kez Opera uygulamasını geçti ve bir numara oldu. Araştırma StatCounter tarafından yapılmış ve çok detaylı analizler içermekte.

Android’in internet tarayıcı uygulaması yıl içinde birçok kere artış göstermişti ama yaşanan artış miktarları zirveye ulaşması için yeterli olmamıştı. Gerçi bu konuda İphone’nin tarayıcısı da rekabette vardı ama yaşadığı çalkantılı dönemler fazlaca iddialı olmasını engelledi denebilir. Bu pazarın diğer iki etkili ismi Nokia ve Blackberry’ninde tarayıcıları benzer sonuçlarla İphone’yi takip ettiler.

Android En Çok Kullanılan Mobil Tarayıcı Oldu!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.