Android Telefondaki Dosyaları Bilgisayara, Bilgisayardaki Dosyaları Telefona Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Dosya Transferi Yapma

Yeni Android kullanıcıları için en çok problem olan şeylerden birisi de telefondaki dosyaları bilgisayara yada bilgisayardaki dosyaları telefona nasıl atacağını bilmemesidir. Özellikle yeni bir telefon alan kullanıcılar eski telefonumdaki dosyaları nasıl yeni telefona atacağım diye endişelenirler. Hatta sırf bu yüzden yeni telefona geçmek istemeyenleri bile bilirim:)

Şimdi özellikle yeni kullanıcıların bilmesi gereken bir konuyu açıklığa kavuşturacağım. Yeni telefon aldıysanız veya akıllı bir Android telefonunuz var ise telefonunuza ait bir USB kablosu da var demektir.Bu USB kabloyu kullanarak telefonumuzu bilgisayara bağlayacağız.

İlk olarak USB kablonuzun bir girişini telefona diğer girişini de bilgisayara bağlayın. İlk aşamada bilgisayar otomatik olarak USB sürücüsünün olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer sürücü bilgisayarınızda yüklü değil ise otomatik olarak yükleyecektir. Eğer otomatik olarak yüklemezse manuel olarak USB sürücünüzü güncelleyebilirsiniz.

Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra ya otomatik olarak bilgisayara SD kartınız bağlanır yada size SD kartınızın bilgisayara bağlamak isteyip istemediğiniz sorulur. Eğer sorulursa telefonunuzdan USB bağlantı seçeneğini seçin ve telefonu USB yolu ile bilgisayara bağlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi son aşamaya geldik. Açılan pencerede “Dosyaları görüntülemek için klasörü aç” seçeneğine tıklayın. Eğer bu pencere gelmez ise “Bilgisayarım”a gidin ve sürücüler arasında bulunan telefon sürücünüzü açın. Artık burada bütün dosyalarınızın listelendiğini göreceksiniz. Hem telefondaki hemde SD kartınızdaki bütün dosyalar burada görüntülenecektir. İstediğiniz dosyaları kopyalayıp bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Bilgisayara aktarmış olduğunuz dosyalarınızı yeni telefonunuza aktarmak için yeni telefonunuzu bilgisayara bağlayıp yukarıda anlattığımız gibi bilgisayardaki dosyalarınız telefonunuza aktarabilirsiniz.

Aklınıza takılan herhangi bir şey olursa veya yapamaz iseniz yorum ile bana bildirin size yardımcı olmaya çalışırım.

Başka bir ip ucunda görüşmek üzere…

Android Telefondaki Dosyaları Bilgisayara, Bilgisayardaki Dosyaları Telefona Atma
4.3 (85.33%) 30 oy
Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.