Android Telefonlara Virüs Saldırıları Artıyor!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Virüslerde Android’e Hücum Başladı

Akıllı telefonlar bilgisayarlarda olduğu gibi işletim sistemi kullanmaya başlamaları sadece bu akıllı telefonlar için uygulama yazanları değil virüs gibi yazılımları yazanlarıda harekete geçirdi. Tabi durumda mecburen virüs yada diğer koruma yazılımlarını kullanmak gerekecek.

Android Telefonları Zararlılardan Korumanın Yolları

Uygulama kullanmayan bir telefonun yada bir tablet bilgisayarın ne derece kullanışlı olacağı tartışılabilir ama bu kötü niyetli yazılımla uğraşıldığı gerçeğini pek değiştirecek gibi değil. Önde gelen bir antivirüs yazılım  firması yaptığı araştırmalar sonucunda geçtiğimiz yılda Android’li sistemlere yapılan virüslü saldırıların neredeyse 10 kat arttığını gösteriyor.

Tabi durum bu kadar ciddi olunca kişisel verilerin güvenliğini sağlamak için uyulması gereken bazı tedbirleri hatırlamakta fayda var. Örneğin her önünüze gelen kişilerle veri paylaşımına başvurmayın böyle bir durumda alacağınız verilerin temiz olduğundan emin olun,kullanacağınız uygulamaları sadece uygulama marketlerinden indirip kullanmaya özen gösterin gibi.

Android Telefonlara Virüs Saldırıları Artıyor!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.