Android Telefonlarda Mesaj Yedekleme Nasıl Yapılır?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Mesaj Yedekleme Uygulaması

Android telefonunuzdaki mesajları yedeklemek istiyorsanız size ücretsiz ve çok kullanışlı bir uygulamayı anlatacağım.

SMS Backup & Restore Nedir?

SMS Backup & Restore isimli uygulama bir çeşit mesaj yedekleme uygulamasıdır.Telefonunuzda bulunan SMS’leri yedekleyen Türkçe ve ücretsiz bir uygulamadır.

Ne İşe Yarar?

Saklamak istediğiniz mesajları yedeklemenize olanak tanır.Yedeklediginiz mesajları uygulama üzerinden tekrar görüntülemeyi de sağlar.

SMS Backup & Restore Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı ilk önce buradan indirin: SMS Backup & Restore

Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın. Uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Uygulamayı ilk açtığınızda karşımıza menüleri gelecektir. Bu menüler arasında en üstte “Yedekle” menüsünü tıklayın. Tıkladığınız vakit küçük bir pencere açılacaktır. Açılan pencerede yedeğinize isim veriniz ve tamam diyerek yedeğinizi alınırz.

İsterseniz menülerden “Geri Yükle” diyerek almış olduğunuz yedeği tekrar geri yükleyebilirsiniz. Yada “Görüntüle” diyerek aldığınız yedeği görüntüleyebilirsiniz. Veyahut almış olduğunuz yedek içerisinde “Ara” diyerek arama yapabilir ve istediğiniz mesajı hemen bulabilirsiniz.

Yine menüler listesinde bulunan “Yedekleri Sil” seçeneği ile almış olduğunuz yedekleri silebilir yada “Mesajları Sil” diyerek mesajları silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Almış olduğunuz yedekleri görüntülemek için ise sağ üst köşedeki simgeye tıklayınız.

Yine sağ üst köşeden ayarlar sekmesine tıklayıp kendi ayarlarınızı yapabirsiniz. Ayarlar seçeneğine tıkladığınız vakit en üstteki seçenek olan ” Yedekleme Klasörü” seçeneğinde yedekleriniz için klasör seçebilirsiniz.Seçmediğiniz vakit otomotik olarak uygulamanın kendi dosyası içinde yedekler tutulacaktır.

Yine ayarlar kısmında “Zamanlama Ayarları” seçeneğinde yedeklerinizin otomatik olarak istediğiniz zamanlarda alınmasını sağlayabilirsiniz.

“Parola Ayalarları” seçeneğinden iste uygula için bir parola belirleyebilirsiniz.Diğer özel ayarları da kendi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Android Telefonlarda Mesaj Yedekleme Nasıl Yapılır?
2.8 (56.67%) 6 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.