Android Telefonları Hızlandırma ve Pil Ömrünü Artırma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Android’iniz İçin Hız ve Pil Önerileri

Son zamanlarda giderek artan akıllı telefonlarda en büyük sorun kısa süre giden batarya şarjları. Aslında böyle olması çok normal çünkü akıllı telefonlar o kadar çok uygulama kullanıyorlarki haliyle cihazın pil ömrü yeterli gelmiyor. Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda bu soruna kesin çözüm olmasada bataryanın şarj süresini uzun tutmak isteyenlere bazı önerilerde bulunacağız. Önerileri adım adım sunacağız ki işlemleri yapmanız kolay hale gelebilsin.

10 Adımda Android’i Hızlandırma ve Batarya Süresini Uzatma

Öncelikle burada sunacağımız önerilerin sadece temel düzey kullanıcılara yönelik olduğunu belirtelim

  1. Görselliğe önem vermeyip işlevselliği önemsiyorsanız  tüm animasyonları devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece ekranlar arasındaki geçiş hızlarını arttırabilmeniz mümkün. Çünkü bu animaskaldırarak telefonunuzu daha akıcı bir hale getirebilirsiniz. Bu size aynı zamanda muazzam ölçüde bir batarya tasarrufu sağlar.
  2. Eğer yüklediğiniz uygulamaları telefonun hafızasına kurmuşsanız bu uygulamaları hafıza kartına taşıyabilirsiniz. Böylece telefon hafızası dolmamış olacak dolayısıyla cihazınız hem hızlanacak hemde gereksiz işlemlerle telefonu meşkul etmemiş olacak.
  3. İhtiyaç duymadığınız  uygulamaları silerek telefonunuzun hafızasında yer açmanız  cihazın işlem yapma süresini kısaltacaktır.
  4. Telefonunuzda duvar kağıdı seçimiz de cihazın pil ömrünü etkiler. Hareketli bir duvar kağıdı cihazın kaynaklarının boş yere kullanılması anlamına gelir. En az enerji tüketiminin siyah arka plan seçimiyle gerçekleşmesi bundan dolayıdır.
  5. Bazı uygulamalar arka planda çalışarak fazladan enerji tüketimine neden olurlar. Bu uygulamaları pasif konuma geçirmek bataryadan tasarruf sağlayacak yalnız burada bu işlemin anlık güncellemelerin e-posta hesabınızla eş zamanlamasını durduracağını da önemle belirtelim. Örneğin o sırada kaydedilen bir telefon numarası e-posta hesabınıza otomatik biçimde geçmeyeceğinden, olası bir sorun halinde romu yeniden yüklemeniz halinde ‘eşzamanla’ komutu  o telefon kaydının hesabınızda görünmemesine yol açar.
  6. Boş yere açık kalan uygulama pencerelerini kapatarak pil ömrünü uzatmak mümkün.
  7. Telefonun önbelleğini temizleyerek programların kullanılmayan dosyaları silmesini sağlayarak cihazın hafızasının boş tutulmasını sağlamış olursunuz. İzleyeceğiniz yol ‘ayarlar’ > ‘uygulamalar’ yolunu izleyerek, uygulamanın içerisine girmek ve ‘önbelleği temizle’ komutu vermek.
  8. Wi-Fi ve 2G/3G özelliklerini birlikte açık tutmamanız gerek. Çünkü cihaz aynı anda bu uygulamalardan sadece birini kullanacak diğeri boşuna açık kalmış olacaktır.
  9. Gerekmeyen durumlarda yada kullanmadığınızda GPS’i kapalı tutun.
  10. Bir uygulamadan çıkmak ile uygulama kapatılmış olmaz bu nedenle tekrar kullanmayacağınız uygulamaları kapalı tutun.
Android Telefonları Hızlandırma ve Pil Ömrünü Artırma
1.4 (28%) 10 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.