Android Telefonu Kablosuz Modem Yapma (Resimli Anlatım)

1
Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuzu Kablosuz Modeme Dönüştürün

3G ile birlikte internete erişimde daha geniş bantlardan internete girebilyoruz artık. Gerçi 3G teknolojisinden öncede internete girebiliyorduk ama internetin kapsama alanı daha düşüktü. Oysa 3G teknolojisi ile daha geniş alanlarda internete girebiliyoruz demek daha doğru olur.Özellikle mobil olarak internete girebilme olanakları bu sayede artış gösterdi. Tabi bunda mobil internetin fiyatının düşmesi de etkili oldu.

Mobil cihazınızdan internete girebilmeniz normalde yapabileceğiniz bir olay. Ama akıllı telefonunuzu kablosuz modem gibi kullanarak  başka bir cihazdan internete girebilirmisiniz ? 3G bağlantınızı başka bir cihazın kullanımına açabilmek için cihazınızda bazı ayarlar yapmanız gerekiyor. Ayarlamaları yaptıktan sonra telefonunuz kablosuz modem vazifesi görecektir.

Aklınıza hemen şöyle bir soru gelebilir kablosuz bağlantımı başkaları izinsiz kullanabilecek bu durumda. Cevap oldukça basit aynen kablosuz modemlerde olduğu gibi bağlantınızı şifreleyerek izinsiz kullanımları engelleyebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Telefonunuzun Menü tuşuna basınız. Ardından Kablosuz özelliği ve ağlara tıklayınız.

Doğrudan bağlantı ve taşınabilirlik seçeneğine tıklayınız.

Taşınabilir kablosuz ortak erişim noktası seçeneğine tıklayınız.

Çıkan ekranda Ağ SSID’si bölümünden ağın görünür ismini belirleyin. Örnek olarak AndroidAPtest yazdık.

Güvenlik sekmesinden ise WPA2 PSK seçerek ağınıza şifre koyabilir ve yabancı kişilerin ağınıza bağlanmasının önüne geçebilirsiniz.

Ayarları tamamladıktan sonra Kaydet butonuna basın.

Sponsorlu Bağlantılar

Taşınabilir kablosuz ortak erişim noktasını da aktif hale getirdikten sonra artık telefonunuz wireless modem görevi görmeye başlayacaktır.

Bilgisayarımızdan kablosuz ağlara bakalım:

AndroidAPtest adlı bağlantı bilgileri listeye eklendi. Bu ağı seçip şifreyi de girdikten sonra artık internete girebilirsiniz.

Android Telefonu Kablosuz Modem Yapma (Resimli Anlatım)
2.5 (50%) 2 oy
Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.