Asus Transformer AiO – Windows 8’li Hepsi Bir Arada PC

0
Sponsorlu Bağlantılar

Asus Transformer AiO All-in-One PC

Asus, Windows 8’in 26 Ekimde satışa sunulması ile birlikte ilk Windows 8 yüklü hepsi bir arada bilgisayarını da piyasaya sunacak.Hepsi bir arada PC’ler artık etkileyici özelliklerinin yanı sıra dokunmatik ekran özellikleri ile de yeni bir çığır açacaklar.Asus Transformer AiO modeli de Windows 8’li bu hepsi bir arada PC’lerden sadece bir tanesi.

Asus Transformer AiO modelinin özelliklerine bakalım;

Asus Transformer AiO Özellikleri

Asus, Windows 8’li sadece tek bir hepsi bir arada PC duyurdu. Ancak duyurduğu Transformer AiO, tasarım ve kullanış şekliyle son derece ilginç bir sistem. İki ayrı üniteden oluşan PC’nin ekranı, dilendiği takdirde ikinci üniteden ayrılıp bağımsız bir tablet olarak kullanılabiliyor. Bu durumda tablet, içerisindeki ARM işlemciyi kullanmaya başlıyor. Kısacası Transformer AiO, aslında ayrı ayrı bir masaüstü bilgisayar ve tablet olma özelliğini taşıyor.

Hem Android hem de Windows 8 ile çalışabilen bu monitör bilgisayarın yerinden çıkarılabilir 18.4 inç’lik dokunmatik ekranı bulunuyor. Bu ekran gerektiği durumlarda masada kullanılma amacıyla yerinden çıkarılabiliyor.LED arkadan aydınlatmalı ve 10 noktalı çoklu dokunma desteğine sahip olan ekranın çözünürlüğü açıklanmıyor. Tek bir tuşa basılmasıyla birlikte temel işletim sistemi olan Windows 8′den Android moduna geçiş yapılabiliyor. Transformer AiO’nun ekranının büyüklüğüne bakıldığında bu tabletin öyle rahatça yanda taşınacak bir tablet olmadığı görülüyor. Bu ekran Windows 8 için bir kablosuz ekran vaziyetini görüyor ve kullanım için baz istasyonu niteliğindeki temel ünitenin menzili içinde bulunması gerekiyor.

Ürünle ilgili tüm teknik detaylar paylaşılmış değil. Ancak temel ünite kasasında üçüncü nesil Intel Core işlemci, optik sürücü ve USB gibi portların olduğunu söyleyebiliriz. ASUS’un diğer ürünleri gibi Transformer AiO monitör bilgisayarı da farklı tasarımıyla farklı ve ilginç kullanımlara kapı açacak gibi görünüyor. Ürünün en erken Windows 8 piyasaya çıktıktan sonra gelmesini bekliyoruz.

Asus Transformer AiO – Windows 8’li Hepsi Bir Arada PC
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.