AVG Antivirus Free Uygulaması Nasıl Kullanılır? (İnceleme)

2
Sponsorlu Bağlantılar

AVG Antivirus Nedir? Ne İşe Yarar?

Ünlü antivirüs yazılım şirketi olan AVG’nin Android için ücretsiz antivirüs uygulamasıdır.

Telefonunuzu zararlı yazılımlara karşı korur, bilgilerinizin güvenliğini sağlar ve telefonunuzdaki zararlıları ve virüsler tarar.

AVG Antivirus Nasıl Kullanılır?

İlk önce uygulamayı ücretsiz olarak buradan indiriniz…

Daha sonra uygulamayı açınız.Uygulamayı açtığınızda ana ekranda gördüğünüz turuncu beyaz simgeye tıkladığınız vakit telefonunuzu taramaya başlayacaktır.Tarama bittiğinde uygulamalarınızı, ayarlarınızı, içerikleri ve media dosyalarını tarama işlemi bitecektir.Bütün seçeneklerin karşısında yeşil tik işareti var ise sorun yok telefonunuz temiz demektir.Virüs de bulunursa size silmek isteyip istemediğiniz zaten soracaktır.

Resimde de göreceğiniz üzere “Settings” seçeneğinde diğer ayaları yapabilirisinz.Ayarlar sekmesinden “Update now” diyerek uygulamanın yeni sürümü olup olmadığını kontrol edip güncelleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

“Auto-Scan Frequency” seçeneği ile telefonunuzu otomatik olarak günde bir defa, haftada bir defa yada hiç bir zaman olarak seçip taramasını yapabilirsiniz.

“Real-Tme Scanner” seçeneği ile telefonunuzu gerçek zamanlı sürekli korma altında tutabilirsiniz.

Yine ayarlar kısmından “Scan SD Card”, “Scan Text Messages” ve “Safe Web Surfing” seçeneklerini tikleyerek SD kartınızı, mesajlarınızı ve web aramalarınızı da taramalara dahil edebilirsiniz.

“Language” seçeneğinden ise uygulamanın dilini değiştirebilirsiniz.Yalnız şuna için uygulamanın Türkçe dil seçeneği bulunmadığını da söyleyelim.

AVG Antivirus Free Uygulaması Nasıl Kullanılır? (İnceleme)
4 (80%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Arkadaslar kufur etmek istemiyorum ama android cep telefonuma bir ay once avg antivirur prog. İndirdim ama bu kodumun uygulamasi sistem yoneticisi konumuna gecti silinmiyor nasil silinir anlatabilece biri varmi

  2. Merhaba;

    Eğer AVG programı yönetici konumuna geçmiş ise siz görünür olmasını devredışı bırakmışsınız büyük ihtimalle. Ama AVG’yi yöneticilikten çıkarmanın kolay bir yolu var. Cep telefonunuzdan önce “ayarlar” sonra “güvenlik” ve sonrasında ise “cihaz yöneticileri” bölümüne girin. buradan avg’nin yanındaki kutunun işaretli olması gerekiyor. bu işareti kaldırırsanız AVG’yi yöneticilikten çıkarmış olursunuz. Eğer çözüm olmaz ise yine yardımcı olmaya çalışırız.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.