Bilgisayarda Android Kullanma

2
Sponsorlu Bağlantılar

Android İşletim Sistemi PC’de

Teknolojinin ilerlemesi ile artık mümkün olmayan bir şey yok gibi. Bunlardan birisi de Android işletim sistemini bilgisayarda kullanma. Yani Android platformu bilgisayara taşındı. Üstelikbir emülatör olmadan. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Live Android

Live Android isimli uygulama sayesinde 32-bit Windows işletim sistemli bilgisayarlarda Android kullanabileceksiniz. Uygulama açık kaynak kodlu.

Sponsorlu Bağlantılar

Linux mantığı ile geliştirilen bu program bir Android emülatörüne ihtiyaç duymadan Android platformunu bilgisayarınıza getiriyor. Bunu ister bir USB ile isterseniz bir CD ile yapabilirsiniz.

Android’i Live CD İle Çalıştırmak

Eğer Android işletim sistemini bir CD üzerinden çalıştıracaksanız o zaman gerekli dosyaları buradaki indirin. Karşınıza çıkan sayfada liveandroidvx.x isimli dosyanın tamamını indirin. Eğer parçalı olarak indirirseniz bunları birleştirmelisiniz. Bunun için HJSplit programını kullanabilirsiniz. İndirdiğiniz bu ISO dosyasını bir CD üzerine yazdırarak bilgisayarınızı boot edip Android ekrana ulaşabilirsiniz.

Android’i Live USB İle Çalıştırmak

Yukarıda bahsettiğimiz gibi dosyaları indirdikten sonra indirdiğimiz dosyaları UNetbootin türevi bir yazılım ile USB’ye aktarın.

Hepsi bu kadar…

Bilgisayarda Android Kullanma
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.