Bilgisayarınızı Başkalarının Kullanmaması İçin Engelleme Önerileri

0
Sponsorlu Bağlantılar

Siz Yokken Bilgisayarınızı Kimse Kullanmasın

Diyelimki uzun süre bilgisayarınızdan uzak kalacaksınız yada başka yere gideceksiniz bilgisayarınızı yanınızda götürme durumunuz da yok bu durumda bilgisayarınızda yer alan kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından kulanılmaması için neler yapabilirsiniz? Bu konuda yapabileceklerinizi anlatmaya başlayalım. Ama önce şunu belirtelim burada anlatılan yöntemlerden size uygun olanını seçerek uygulayın.

Bilgisayarı Güvende Tutma Yolları

– Windows işletim sistemini kullanıyorsanız kullanıcı hesabı oluşturup şifreleyebilirsiniz ancak bu yöntem pek sağlıklı değil çünkü şifreyi sıfırlayabilen yazılımlar bulunmakta yani bilgilerinize çok rahat ulaşılabilir.

– Eğer bilgisayarın kullanılabilmesini değilde sadece kişisel verilerinize ulaşılmasın istiyorsanız ikincil bir hesap oluşturabilirsiniz ama bu yöntem de flash sürücü yada belleklere kurulabilen işletim sistemleriyle aşılması kolay olur.

-Bilgisayarın BIOS’una  şifre koyarak tamamen bilgisayarı kullanım dışı bırabilirsiniz böylece yukarıda bahs edilen yöntemler işe yaramaz olur. Ama burada da anakartın üzerindeki pil çıkarılarak şifre kaldırılabildiğini unutmayınız.

– Kişisel bilgilerinizi şifreleme yazılımları kullanarak şifrelemeniz en mantıklı seçenek ama uygulama şifrenizi unutmamaya bakın yoksa tüm bilgileriniz kaybolur.

-Son olarak diski söküp anti statik bir ortamda taşımakta bir yöntem ama burada da dikkatli olmakta fayda var.Sert bir darbeye maruz kalırsa disk zarar görebilir. Bir de diski götürdüğünüz yerde unutmamaya çalışın.

Bilgisayarınızı Başkalarının Kullanmaması İçin Engelleme Önerileri
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.