Cep Telefonu Beyin Tümörüne Neden Oldu!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Cep telefonu en sonunda kanser etti!

Cep telefonlarının yadıkları radyasyonların zararlarından hep bahsediliyordu ancak emsal olabilecek bir kanser vakasına rastlanmadığı için fazla önemsenmiyordu.Ancak İtalya’da yaşanan bir olay sonunda cep telefonunun kanser yaptığına dair bir emsal oluşturdu.İtalay’da bir iş adamı cep telefonunun beyninde tümör oluşturduğunu iddia ederek mahkemeye başvurdu ve mahkeme adamı haklı bularak telefon şirketini tazminata mahkum etti.

60 yaşındaki İnnocenzo Marcolini 12 yıldır mesleği yüzünden günde 6saat müşterileriyle cep telefonu görüşmesi yapmak zorunda kalıyordu. Bu kadar yoğun konuşma trafiği ile geçen bir hayattan sonra yüzü kısmi felç olan ve beyninde tümör oluşan Marcolini, cep telefonunun tümör riskini artırdığı görüşünü destekleyen çeşitli üniversitelerden profesörlerin raporlarıyla beraber kendisine malul aylığı bağlanması için cep telefonu üreticisine dava açtı.

Kendisine malul aylığı bağlanmasını isteyen Marcolini, açtığı davayı kazandı. Mahkeme, beyin tümörüne cep telefonunun yol açmış olabileceğine hükmetti. Böylece telefonlar için belkide en ciddi karar onaylanmış oldu. Bu defa şirket kararı Roma’da temyiz mahkemesine taşıdı.

Temyiz Mahkemesi, beyin tümörü ile cep telefonu arasında bir bağlantı olabileceğine kanaat getirdi, Marcolini’ye yüzde 80 malul aylığı bağlanması gerektiğine hükmetti.

Marcolini, hukuk savaşını para için vermediğini, asıl cep telefonunun beyinde yol açtığı hasarlara dikkat çekmeyi amaçladığını söylüyor.

Sizin yapmanız gereken ise telefonların SAR değerlerine dikkat edin ve yüksek SAR yayılımı yapan telefonları tercih etmeyin.  Telefonları akşam yastığınızın altına çalışır şekilde koymayın ve telefonla konuşmalarınızı kulaklıkla yapmaya özen gösterin.

Cep Telefonu Beyin Tümörüne Neden Oldu!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.