Cep Telefonu İçin Hava Yastığı

0
Sponsorlu Bağlantılar

Telefon Düşse Bile Kırılmayacak

Cep telefonlarının, hatta akıllı telefonların en büyük sorunlarından birisi de düşünce kırılmalarıdır. Kimileri için bire servet değerinde olan akıllı telefonlar yere düşünce kırılması ona gözünüz gibi bakmanıza neden oluyor. Telefon üreticileri bu sorun için kırılmaz ekranlar ve kılıflar üretmeye çalışsa da çözüm olmuyor.

Ancak Amazon tarafından yapılan bir patent başvurusu arabalarda kullanılan hava yastıklarının bir benzerini mobil cihazlara getiriyor.2010 yılında yapılan patent başvurusu Amerikan Patent ve Marka Ofisi tarafından onaylandı. Bundan sonra Amazon mobil cihazlar için hava yastığı üretebilecek.

Sistem, günümüzde artık her mobil cihazda bulunan jiroskopivmeölçer ve kamera gibi algılayıcıları kullanarak cihazın havalandığını ve düşmekte olduğunu tespit ediyor. Ardından düşüşün etkisini azaltıp cihazı korumak için hava yastıklarını aktif hale getiriyor.

Patent başvurusunda sistemin, telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, kameralar ve oyun kontrol cihazlarında kullanılabileceği belirtiliyor. Ama Amazon’un bu teknolojiyi kullanan cihazları ne zaman üreteceği ya da hangi cihazlarda kullanacağıyla ilgili henüz kesinleşmiş bir bilgi yok.

Cep Telefonu İçin Hava Yastığı
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.