Çocuklara Fizik Eğitimi Veren Uygulama – Angry Birds Playground

0
Sponsorlu Bağlantılar

Angry Birds ile Temel Fizik Eğitimi

Rovio‘nun dünyaca ünlü oyunu Angry Birds, bu defa çıcuklara fizik eğitimi vermek için geliyor.CERN ile ortaklaşa bir Angry Birds versiyonu  daha çıkarmaya hazırlanan Rovio’nun bu kez hedefinde çocuklar var.Çocuklar için temel fizik eğitimi vermeyi amaçlayan Rovio, bunu Angry Birds Playground isimli oyun ile hayata geçirecek.

Son olarak Angry Birds oyununun Yıldız Savaşları  versiyonu çıkacağının haberini sizlere vermiştik ve şimdi de tüm bu eğlenceyi eğitim amaçlı kullanmaya karar verdi. Oyunun geliştiricisi ve yayımcısı Rovio Entertainment, dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarına sahip CERN ile bir araya gelerek, “Angry Birds Playground” adı altında çocuklara fizik eğitimi vermek için kolları sıvadı.

Bizzat CERN’ü ziyaret ettiğini ve bu deneyimden memnun kaldığını belirten Rovio CMO’su Peter Vesterbacka, “Playground ürünleriyle çocuklara geleneksel yöntemlerden daha eğlenceli ve yenilikçi biçimde fizik eğitimi sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

3 ila 8 yaş aralığındaki çocukların hedeflendiği eğitim çerçevesinde, kuvantum fiziğinin temelleri eğlenceli ve kolay anlaşılır biçimde çocuklara aktarılacak.

Çocuklara Fizik Eğitimi Veren Uygulama – Angry Birds Playground
4.8 (95.64%) 55 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.