Deep Freeze Nasıl İptal Edilir, Nasıl Kaldırılır?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Deep Freeze Nedir, Ne İşe Yarar?

Bilindiği üzere Deep Freeze programı bilgisayar kullanıcılarının tercih ettiği bir program. Deep Freeze sayesinde bilgisayarınızın ayarı en son nasıl ayarladıysanız o şekilde kalır. Deep Freeze programını bilgisayarınızın hangi sürücüsüne kurduysanız, bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra bilgisayarınızın ayarları, dosyaları, mevcut programlar ne varsa hepsi aynı kalır.

Yani Deep Freeze’in kurulu olduğu sürücüden hiç bir şey silinemez ve bu sürücülere hiç bir şey eklenemez. Bilgisayarınıza virüs dahi bulaşsa bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra her şey iptal olur. Fakat bazı durumlarda Deep Freeze i devre dışı bırakmak gerekebilir. Örneğin, bilgisayara bir program kuracağımız zaman veya bir dosya yükleyeceğimiz, kopyalayacağımız zaman.

Deep Freeze İptal Etme, Durdurma veya Bilgisayardan Kaldırma

Deep Freeze programını kurarken çok dikkatli olunmalı. Çünkü bu program kurulurken sizden herhangi bir şifre vermeniz isteniyor. Bu şifre çok önemli. Çünkü Deep Freeze programını kaldırırken veya devre dışı bırakırken bu şifreyi sizden isteyecektir. Eğer şifreyi unutursanız bilgisayarda kurulu olan Deep Freeze programını asla kaldıramazsınız veya devre  dışı bırakamazsınız.

Deep Freeze Şifresi Unutulursa Ne Yapılmalı?

Eğer Deep Freeze programını kurarken belirlemiş olduğunuz şifreyi unutursanız Deep Freeze programını kaldıramazsınız. Çünkü şifre olmadan yapacağınız işlemlerin hepsi bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra geri gelecektir.

Sistem Geri Yükleme ile Deep Freeze Kaldırılır mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Deep Freeze programı maalesef geri yükleme noktasında da işe yaramıyor. Eğer bilgisayarınızı sistem geri yükleme ile Deep Freeze programını kurmadan önceki veya çok çok daha önceki bir tarihe almak isteseniz bile bu işe yaramıyor ve bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda bilgisayarınız yine bıraktığınız gibi olacaktır.

NOT: DEEP FREEZE PROGRAMINI KURARKEN BELİRLEMİŞ OLDUĞUNUZ ŞİFREYİ MUTLAKA BİR YERE KAYIT EDİN.

Deep Freeze Tanıtım Videosu

Deep Freeze İndirmek İçin Tıklayın

Deep Freeze Nasıl İptal Edilir, Nasıl Kaldırılır?
2.9 (57.14%) 7 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.