Dünyanın En İlginç Araçları

0
Sponsorlu Bağlantılar

İcat Edilmiş En İlginç, En Tuhaf Arabalar

Arabaların icadından sonra bir çok araba modeli ortaya çıkmıştır. Bu model farklılıkları hala da devam etmektedir. Fakat geçmişte yani teknolojinin hakim olmadığı yıllarda bu farklılıklar yer yer komik modellere şahitlik etmiştir. Bunlar tabi ki o zamanlar her ne kadar ihtiyacı karşılasa da eksik yönleri olduğundan zaten ömürleri de az olmuştur. Fakat bu komik modellerin insanlığa tabi ki faydası da olmuştur. O zaman icat edilen farklı model arabalar sayesinde günümüzde en ideal arabanın nasıl olacağı ortaya çıkmıştır.

1 – Üç Tekerlekli Araba Gördünüz mü?

İsmi Robin olan bu araba 1970’li yıllarda üretilen üç tekerlekli arabalar bir süre rağbet görse de kazalardaki eksiklikleri nedeni ile vazgeçilmiştir.

2 – Yürüyen Koltuklu Araç

İsmi I-Real olan ve Toyota tarafından üretilen bu yürüyen koltuklu araç motosiklet ile araba arasında bir icat. Toyota mühendisleri tarafından “Geleceğin Kişisel Taşıma Aracı” olarak tasarlanan tek kişilik i-Real tek kişilik hafif gövdesi, üç tekerlikli özel tasarımı, elektrikten güç alan çevre dostu motoruyla 3’ncü nesil kişisel araçların kapısını aralıyor.. i-Real’de iki farklı hız özelliği bulunuyor.

Düşük hız tercih edildiğinde tekerlekleri alçalan ve sürücüyü yayalar ile aynı göz hizasına getiren araç, bu özellik seçildiğinde kapladığı alanı da azaltıyor. Yüksek hız özelliği seçildiğinde ise tekerleklerin bulunduğu ayaklar alçalarak daha iyi bir sürüş performansı sağlıyor. i-Real sensörler aracılığı ile yaklaşılan bir insan ya da cisim olduğunda sürücüyü bir ses ve titreşim ile uyarırken aynı zamanda çevresindeki insanların da ışık ve ses ile dikkatini çekerek hem sürücünün hem de çevresindeki insanların güvenliğini sağlıyor.

3 – Tek Tekerleği Olan Motosiklet

İnsanlar motosikletleri her zaman iki tekerlekli düşünmüş ve o şekilde hayal etmiştir. Fakat hayal gücü sınırlarını zorlayan tek tekerlekli motorun mucidi icat ettiği bu motordan gayet memnun. Fakat başka kimler bu motoru sever bilinmez.

4 – Pervaneli Tren Olur mu?

Gelelim trenlerin icatlarına. Trenleri hiç raysız olarak düşündünüz mü acaba? Trenlerin nasıl gittiğini hemen hemen herkes bilir. Trenler rayların üstünde hızlı bir şekilde yollarında giderler. Fakat bu kuralı sevmeyen veya bu kuralın dışına çıkmak isteyen birileri olmuş. Sonuç olarakta ortaya pervaneli bir tren ortaya çıkmış.Trenlerin en büyük özelliği durduralamaz güçleriyle raylar üzerinde uçup gitmeleri.

Ancak bu tanımı fazla ciddi alan tasarımcılar bir dönemler tekerlek yerine pervane kullanan bir tren icat etti. Günümüzdeki monoray sisteminin atası olan araç pek güvenli bulunmadığı için halk arasında yaygınlaşamadı.

6 – Örümcek Araç

Birçok insan örümcekleri asla sevmez. Hatta gördüğümüz yerde öldürürüz. Diğer bir yandan örümcekleri televizyonlardan izledik. Kimi zaman belgeselini kimi zaman sinemalarını izledik. Bazı zamanlar ise örümcekler robotlar gördük sinemalarda. Ama örümcekleri çok seven birisi olacak ki örümceğin aracını yapmış.

Yani Örümcek Araç!!! Örümcek şeklindeki araçlar dünyanın farklı yerlerindeki mucitler tarafından geliştiriliyor. YouTube’da bol bol videosu olan bu araçlar dengelerini ve gücünü 8 bacaklı yürüme sisteminden alıyor. Böyle bir araçla dolaşırken pek dost canlısı görünmeyeceğiniz kesin.

7 – Çin Metrobüsü

Çinlilerin icatları insanların hep ilgisini çekmiştir. Bunlardan birisi de İstanbul da son derece meşhur olan metrobüs. Çinliler trafiği rahatlatmak amaçlı olsa gerek tasarladıkları metrobüs gayet ilgi çekici olmuş. Altından arabaların geçtiği içinde ise insanların yolculuk ettiği bir metrobüs. Son zamanlarda videoları YouTube’da yayılan bu konsept araç Çinli tasarımcıların elinden çıkmış bir metrobüs.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Trafiği tıkamayan araç deniz otobüsleri gibi bir yapıya sahip. Araç giderken trafik metrobüsün alt kısmında akmaya devam ediyor. Her ne kadar dahice bir çalışma olsa da, bir şoförün yanlış hareketi büyük kazalara neden olabilir.

8 – Uçan Arabaya Binmek İster misiniz?

Geçmişten günümüze her insan uçmak istemiştir. Özgürce, istediği gibi uçmak. Dünyada bunu yapmak isteyen o kadar çok insan var ki insanların bu hayallerini gerçekleştirmek isteyen bilim adamları bu yolda emin adımlarla ilerliyorlar. Sonunda uçan arabayı yaptılar!!! Fakat bu icat ne kadar verimli olur bunu zaman gösterecek.

Ayrıca her çocuk oyuncaklarıyla mutlaka uçan otomobil hayalleri kurmuştur. Geleceğin değişilmez konseptlerinden biri geçtiğimiz yıl içerisinde gerçek oldu. Oldukça pahalı olan uçan araba yine her çocuğun düşündüğü şekilde tasarlanmış. Standart bir otomobile kanat takan tasarımcı şimdiden zengin oldu bile.

Dünyanın En İlginç Araçları
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.