Elektriksiz ve Pilsiz LED Lamba İcat Edildi!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Yerçekimi İle Çalışan Lamba

Yerçekimi gücü ile çalışan bir lamba icat edildi. Londra’da icat edilen bu lamda Martin Riddiford ve Jim Reeves tarafından bulundu. Üstelik bu elektriksiz ve pil olmadan çalışan lambanın maliyeti 5 dolar gibi düşük bir rakam.Bu lambanın çalışma prensibi ise çok basit, bu lamba üzerine astığınız ağırlık torbası sayesinde 30 dakikaya kadar sizi aydınlatabiliyor.

Çalıştırmaya başladıktan sonra elektrik, pil gibi hiçbir ek maliyet olmadan çalışan lamba, düşük güç tüketimli bir LED lambaya sahip. Bu lambaların sivrisinekleri çekmemesi de bahçelerde gece lambası olarak kullanılmalarını yaygınlaştırabilir.

Dünya üzerinde gelişmekte olan ülkelerde hala gazyağı ile aydınlatma sağlanıldığı ve elektrik üretiminin çevreye negatif etkileri düşünülürse böyle bir icadın çevre kirliliğinin önlenmesi konusunda yapacağı katkı paha biçilemez olabilir.

Bu icatlarını Afrika gibi kaynakların kısıtlı olduğu ülkelerde insanlarla paylaşma niyetinde olan tasarımcılar, aynı çalışmayı Hindistan için de uygulamak niyetindeler. Şu an için indiegogo isimli bağış toplama platformu üzerinden desteklere açık icat, bağışlar sayesinde daha da geliştirilebilir nitelikte.

Elektriksiz ve Pilsiz LED Lamba İcat Edildi!
1 (20%) 2 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.