Facebook Hesabını Tamamen Silme (Resimli Anlatım)

7
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Hesabını Kökünden Silin

Facebook hesabınızı kökten mi silmek istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz.Artık Facebok hesabınızı tamamen ve kökten silebileceksiniz. Facebook hesabınızı durdurmak istemiyorsanız ve komple silmek istiyorsanız işte nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Uyarı: Facebook hesabınızı tamamen sildiğiniz zaman geri dönüşü olmayacaktır.Kurduğunuz bütün sayfalar ve gruplarda kapanıyor.Bunun için kurduğunuz sayfa ve gruplar için başka yöneticiler atayıp sonra silme işlemini yapın.

İlk iş olarak yani silme işlemine başlamak için öncelikte hesabınızda bulunan bütün uygulamaları silmelisiniz.Facebook silme işlemi talebinden sonra iki hafta boyunca hesabınızda hiç bir hareketlilik olmaması gerektiğini bildiriyor. Bunu gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izliyoruz.

Adım Adım Facebook Hesabını Silme

İlk önce ekranın sol kısmındaki “Uygulama Merkezi“ni seçiyoruz.

Sonrasında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Uygulamalarım” menüsüne girin.Bütün uygulamaları  “X” işaretlerine basarak kapatın.

Tüm uygulamalardan kurtulduktan sonra Facebook hesabını tamamen silme işlemi için aşağıdaki kırmızı butona basabilirsiniz. Karşınıza hesabınızı silmek isteyip istemediğinizi belirten bir onay penceresi çıkacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Onay penceresinde “Hesabımı Sil” seçeneğini seçerek devam etmelisiniz.


Devam ettiğinizde sizden şifrenizi ve güvenlik kodunu girmenizi isteyen ekranı da tamamladığınızda artık hesabınız silinme işlemi için sıraya alınmış demektir.

Silme işlemi emrini verdikten sonra 2 hafta boyunca hiç bir şekilde hesabınızda bir hareket gerçekleştirmemeniz gerektiğini unutmayın. Yoksa bütün bu adımları tekrarlayarak yeniden 2 hafta beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Facebook Hesabını Tamamen Silme (Resimli Anlatım)
3.7 (74.29%) 7 oy
Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorum

  1. Ben bunu uyguladım ve facebook hesabımdan kurtuldum fakat uygulamalardan pizapa çarpı atmadığım için halen google facebook hesap adımı yazdigimda duzenledigim fotoğraflar çıkıyor bu.lardan nasil kurtulabilirim lütfen yardım edinmem

  2. Eğer birkaç gün yada 1 hafta falan olduysa Facebook hesabınızı silseniz bile vazgeçme ihtimalinize karşı Facebook saklı tutuyor olabilir. Bir süre beklemenizde fayda var bence. hesabınızı sildikten 15-20 gün sonra bir daha kontrol edin. bu dediklerim sadece tahmin.

  3. Fesbuk ta hesabım çalındı diye 2 kere format attırdim tlfona ama hesablar görünüyor sifre giremiyorum nasıl silebilir

  4. Facebook hesabınızın çalınması ile telefonunuzun hiçbir alakası yok ki. Facebook hesabınız çalındıysa Facebook yardım bölümünde hesabım başka kişiler tarafından ele geçirildi seçeneğini işaretleyin ve sizden istenen bilgilere doğru cevaplar verin. Böylece hesabınız için farklı bir şifre belirlemenizi isteyecek.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.