Facebook Uygulamaları Nelerdir, Nasıl Kapatılır?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook da Uygulamaları Kaldırma

Facebook birçok insan için eğlence kaynağı. fakat facebook da zaman geçirirken farkında bile olmadığımız uygulamalar yüzünden performans düşüklüğü olmakta ve bilgisayar yavaşlamakta. peki bu uygulamalardan nasıl kurtuluruz? Facebook’u popüler kılan en önemli etkenlerden biri de sunduğu uygulamalar. İlk zamandan bu yana Facebook için yayınlanmış çok sayıda uygulamayı farkında olmadan bile eklemiş olabilirsiniz. Artık kullanmadığınız bazı uygulamalardan gelen çeşitli mesajlar ve durum güncellemelerini görmek istemiyorsanız, o uygulamaları basit bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Uygulamaları Nelerdir?

Peki bazı durumlarda bizlere engel olan bu uygulamalar nelerdir?

Facebook Uygulamaları veya diğer adıyla Facebook Aplikasyonları (Facebook Apps), Facebook sosyal ağı üzerinde çalışmak üzere Facebook yöneticileri tarafından değil, dışardan bağımsız profesyoneller, bireyler veya firmalar tarafından geliştirilmiş etkileşimli uygulamalardır. Bu uygulamalar, birçok farklı programlama dili kullanılarak oluşturulabilir ve Facebook üzerinde birçok farklı amaçla kullanıma sunulabilir.

Facebook’ta bir uygulama kullanmak, Facebook’taki imkanları tam anlamıyla görmenizi sağlar ve size tam anlamıyla bir Facebook tecrübesi yaşatır. Yaratılan uygulama ile Haber Kaynağı ve Bildirimler gibi Facebook’un bir çok özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bunun dışında Sosyal eklentiler, grafik apileri ve platformların tamamı Facebook uygulamalarında kullanılabilir. Facebook Uygulamalarıyla Nasıl Kampanyalar Düzenlenebilir?

Çekilişler; Rasgele ödül vermek istediğiniz zaman çekiliş kampanyası düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik yarışmaları; Kullanıcıların gönderdikleri kendilerine ait video, fotoğraf gibi içerikler arasından kamuya açık oylama, jüri seçimi ile ya da her ikisinin birlikte kullanıldığı şekillerde kazananların belirlendiği türde yarışmalar düzenleyebilirsiniz.

Kuponlar; Kupon uygulamaları, katılımcıların ID ya da kampanya kodu ile indirim kazanmalarını sağlayan uygulamalardır. Sitenizin trafiğini ve satışlarınızı arttırmak ve yeni ürünlerinizi duyurmak için kupon dağıtabilirsiniz. Katılımcılar kuponları aldıkları zaman arkadaşlarını davet edecek, ayrıca kişinin kupon aldığı haber kaynağında görünecek, bu da katılımın çoğalmasını ve marka bilinirliğinizin artmasını sağlayacaktır.

Grup Satın Alma; Grup Satın Alma örneğinde belirlediğiniz ürünlerde indirim sunabilir, satışları artırabilir, yeni ürünlerinizin tanıtımı için kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Grup satın alma’da işleyiş şu şekildedir; belli bir sayıda kullanıcı fırsatı aldığında önceden belirlenen indirim gerçekleşir. Bu da fırsatın gerçekleşmesini isteyen kullanıcıların bu kampanyaya katılması için arkadaşlarını davet etmelerine yol açar ve bu şekilde kampanyanız viral olarak yayılır.

Ürün Eşantiyonları; Eşantiyon ürünler dağıtarak markanızdan söz edilmesini sağlarken diğer yandan markanızın bilinirliğini sağlayabilir, müşterilerinizden ürünleriniz hakkında fikirlerini alabilirsiniz. Katılımcılar arkadaşının davetiyle kampanyanıza katıldığında bu bilgi katılımcıların Facebook sayfasında görünecek ve kampanya viral olarak yayılacaktır.

Favori Seçimleri; Sizin sunduğunuz resimler arasından kulanıcılar beğendikleri resimleri oylayarak, arkadaşlarlarıyla paylaşabilirler. Bu sayede marka bilinirliğinizi arttırırken diğer yandan kitlenizin seçimleri hakkında değerlendirmeler yaparak nelerden hoşlandıklarını, nelere ilgi duyduklarını tespit edebileceğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bilgi Yarışması; Bilgi Yarışması ile kullanıcıların çeşitli konularla ilgili genel kültürlerini sınamalarını sağlayacak testler sunulabilir. , Katılımcılar bilgilerini sınamaları için arkadaşlarına da testleri çözmelerini önerebilir, skorlarını Facebook’ta paylaşabilirler. Arkadaşlar arasındaki bu çekişme kullanıcıları daha çok test çözmeye ve arkadaşlarına da önermeye teşvik ederken, skorlar katılımcının Facebook sayfasında görünecek ve kampanyanın yayılmasını sağlayacaktır.

Quiz; Katılımcıların kendi kişilik özellikleriyle ilgili testler hazırlayarak paylaşmalarını sağlayabilirsiniz. Bu quiz sonuçları kullanıcılar tarafından, diğer yayınlarda ve haber kaynağında paylaşıldığı zaman diğer arkadaşların da quiz’i çözüp paylaşmasını sağlayacak, böylece viral bir yayılım sağlanacaktır.

Kayıt Formu; Kayıt formu ile katılımcıların belirlenen konular hakkındaki fikirlerini öğrenebilir, anket düzenleyebilirsiniz. Bu sayede katılımcıların demografik bilgileri ile birlikte yaşam şekli ve alışanlıkları konularında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Facebook Uygulamaları Nasıl Kaldırılır?

Facebook’ta eklediğiniz uygulamaları nasıl kaldıracağınızı adım adım gösteriyoruz. İlk adım olarak sağ üst taraftan Hesap sekmesine tıklayın ve açılan kısımdan Gizlilik Ayarlarını seçin. Gizlilik Ayarlarının sol alt kısmında yer alan Uygulamalar ve İnternet Siteleri bölümündeki Ayarları Düzenle linkine tıklayın. Açılan ekrandaki listede en üstte, kullandığınız uygulamalarla ilgili bölüm bulunuyor.

Bu bölümde “İstemediğin veya sürekli spam gönderen uygulamaları kaldır” bölümüne tıklayın. Buna tıkladığınızda Facebook hesabınıza eklediğiniz tüm uygulamaların listesini görebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz uygulamanın adının sağ tarafında, Ayarları Düzenle bölümünün yanında bulunan çarpı işaretine tıklayarak o uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.