Facebook Uygulaması İle Fotoğraf ve Video Nasıl Paylaşılır? (İnceleme)

0
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Uygulaması

Geçtiğimiz ay bir arkadaşıma Samsung Galaxy S3 aldık.Arkadaşım ilk defa Android telefon sahibi olmuştu ve bana şöyle bir soru sormuştu.Facebook uygulaması ile fotoğraf nasıl paylaşılıyor? Bende bu yüzden yeni Android kullanıcılarına yardımcı olmak amacı ile Facebook uygulaması ile nasıl fotoğraaf ve video paylaşabileceğinizi anlatacağım.

Facebook Uygulaması Nedir?

Facebook for Android isimli uygulama Facebook akışlarınızı görebileceğiniz, takit edebileceğiniz, arkadaşlarınız ile mesajlaşabileceğiniz, fotoğrlar ve videolar paylaşabileceğiniz çok kapsamlı bir Facebook uygulamasıdır.

Facebook Uygulaması Ne İşe Yarar?

Sevdiklerinizle sürekli iletişim içinde kalmanızı sağlar.En güzel anlarınızı anında sevdiklerinizle paylaşmanıza imkan tanır.Birlikte olamasınız bile aynı şeyleri aynı ortamda paylaşarak uzakları yakın eden bir uygulama da diyebiliriz.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle ücretsiz olarak facebook uygulamasını buradan indirin; Facebook Uygulaması 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra uygulamayı başlatın.Uygulama açılınca Facebook kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.Uygulama ilk açıldığında karşınıza haber kaynağı gelecektir.Arkadaşlarınızı ve diğer abonelerinizin paylaştığı içerikleri burada görebilirsiniz.Bu sayfada en üstte “Durum”, “Fotoğraf”, ve “Yerini Bildir” seçeneklerini göreceksiniz.”Fotoğraf” seçeneğine tıkladığınız vakit “Yükle” penceresi açılacak ve size fotoğraf mı video mu yüklemek istediğinizi soracaktır.Burada fotğrafı seçtiğinizde yine karşınıza iki seçenek gelecektir.Fotoğrafı nereden yüklemek istediğinizi soracaktır.”Galeriden seç” ve “Fotoğraf çek” seçenekleri var.

Galeriden seç derseniz galeriden bulunan bir resmi, fotoğraf çek derseniz de kameranız açılacaktır ve resim çekmeniz istenecektir.Biz galeriden seç diyelim.

Galeriden seç diyerek hangi albümden seçeceğinize karar veriyorsunuz ve resmi seçiyorsunuz.Resmi seçince Facebook’da resminizi göreceksiniz ve resminizi nasıl ve kimlerle paylaşmanıza karar vereceksiniz.Burada ne düşünüyorsunuz kısmına yorumunuzu yazıp, altta bulunan seçeneklerden resminizi kimler ile oaylaşacağınıza karar verip ve sağ üst köşeden “Paylaş” diyerek fotoğraf paylaşma işlemini tamamlamış olacaksınız.Kazara yanlış fotoğraf seçtiyseniz eğer alttaki seçeneklerde kamera simgesine tıklayarak resmi silebilir ve yeni resim seçebilirsiniz.Aynı şekilde videoyu da paylaşabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ve daha kolayı ise şu; paylaşmak istediğiniz resmi telefonunuzda görüntüleyin.Telefonunuzun paylaş seçenekleri arasından “Facebook’u seçin ve paylaşın.Ben böyle yapıyorum ve daha kolay geliyor.

Facebook Uygulaması İle Fotoğraf ve Video Nasıl Paylaşılır? (İnceleme)
4.5 (90%) 8 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.