Facebook’un Mobil Çıkmazı

0
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Mobil

Halen dünyanın en fazla kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook bu günlerde sıkıntılı anlar yaşıyor. Sıkıntının ana nedeni Facebook’un mobil alanda varlık göstermek istemesi .Hemen şöyle bir soru akla gelebilir “Facebook mobil alanda neden sıkıntı yaşıyor ki”.

Aslında Facebook’un mobil alanda hizmet vermek istemesi normal. Çünkü bilgisayar kullanıcıları arasında yeterli bir yakaladığını düşünüyor. Bu büyümenin bir benzerini mobil alaandada göstermek istiyor ama karşısında bu alanda çok güçlü isimler çıkıyor. Örneğin Google+ güçlü rakiplerden sadece biri. Bu nedenlede bu pazarda var olmak isteyen Facebook gücünün büyük kısmını bu rakiplerle mücadeleye ayırmak zorunda kalıyor.

Mobil işletim sistemlerinde Appla ve Google’nin hakimiyetleri tartışılmaz olmuş durumda. O zaman da sosyal ağ alanında rekabet ettiği firmaların telefon operatörleri ile anlaşabilmeleri Facebook’un rekabette yalnız kalmasına neden olabiliyor. Bu nedenle Facebook yetkilileri bu pazarda rekabet edebilmenin yolunun mobil sistemlerde ve teknolojilerinde tam kontrol sağlamaktan geçtiğine inanmaktalar.

Facebook’un Mobil Çıkmazı
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.