Galaxy S4’de Kullanılacak İşlemci Belli Oldu!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy S4 için 8 çekirdekli Exynos 5 Octa

Samsung’un son amiral gemisi olacak olan Galaxy S4 için ilk bilgiler gelmeye başladı. Galaxy S4’ün kod numarasının GT-I9500 olacağı belli oldu ve Galaxy S4’de kullanılacak işlemcinin de CES 2013‘de tanıtılan 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemcisi olacağı ortaya çıktı. Samsung’un kendi ürettiği bu işlemciye ait Galaxy S4 test prototipinin sonucu internete sızdırıldı.

Öncelikle Samsung’un 8 çekirdekli işlemcisi hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse, 4 tane 1.8 GHz hızında çalışan ARM Cortex A15 tabanlı işlemcinin bulunduğu söyleyelin. Bunula birlikte 4 tane ARM Cortex A7 tabanlı 1.2 GHz hızıdna çalışan işlemci de yer alıyor. Bu çekirdekli işlem yüküne göre değişime gidiyor ve telefonun performansını en üst seviyeye çıkarıyor.Örnek vermek gerekirse oyun oynarken Cortex A15 tabanlı çekirdekler devreye girerken, sadece müzik dinlediğinizde ARM Cortex A7 tabanlı düşük güç tüketimi gerçekleştiren çekirdekler devreye giriyor.

galaxy s4 işlemci prototip

Samsung Galaxy S4 GT-I9500 prototipi Exynos 5 Octa işlemcisini kullanırken AnTuTu Benchmark’tan 21500 puan aldığı görülüyor.Bunun ne anlama geldiğini anlamak için Galaxy Note 2‘nin aynı testten 17000 puan aldığını bilmek yeterli olacaktır. Prototipten bu puanı alan yazılımı finalde alacağı puan ise çok daha yüksek olacaktır.

Samsung Galaxy S4 GT-I9500’ün 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemcisini kullanacağı neredeyse kesin gibi gözüküyor. Bununla birlikte Galaxy S4’ün olası özellikleri arasında 4.99 inç ekran büyüklüğü, Full HD Super AMOLED ekran, 2 GB RAM ve 13 Megapiksellik kamera yer alıyor.

Galaxy S4’de Kullanılacak İşlemci Belli Oldu!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.