Gmail İle Otomatik Mail Gönderme

0
Sponsorlu Bağlantılar

Gmail İle Zamanlayarak Mail Gönderme

İnternet üzerinden en çok kullanılan servislerden biride elektronik posta hizmetidir. Elektronik posta yada bilinen adıyla e-mail hizmeti veren birçok servis bulunmakta ama bu servisler arasında yaptığı uygulamalarla bir adım öne çıkan bir servis var. Tabiki Gmail’den bahs ettiğimi anladınız.

Gmail aslında Google tarafından sunulan bir servis yani Gmail’in arkasında internetin dev teknoloji şirketlerinden biri var. Doğal olarak bu durumun sağladığı birçok avantaj var. Burada bu avantajlardan bahs etmeyeceğiz ama Gmail tarafından kullanıcılarına sunulan bir serviten kısaca bahs etmeye çalışacağım.

gmail, mail, e-posta, google

Servisin adı  Right inbox ,görevi ise şöyle;

bulunduğunuz tarihten daha ileri bir tarihte gönderilmek üzere otomatik mail gönderme işlemini yapabilmek. Ne işe yarayacak diyenlere küçük bir örnek verelim örneğin bir arkadaşınızın doğum günü için bu şekilde bir kutlama mesajı gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Tabi istenen başka durumlar için de kullanılabilir. Yapmanız gereken ilk önce kullandığınız tarayıcı yazılıma göre uygun eklentiyi indirip kurmak.( chrome veya firefox için ).

Eklentiyi kurarken Gmail hesabınızın uygulamaya izin verip vermediği sorulacak.  Grant Access seçeneğini seçerek işleme onay verin,. Sonra Gmail hesabınıza girerek mail göndermeye çalışın. Mail gönderme sayfanızda “Send Later”seçeneğinin eklenmiş olduğunu göreceksiniz.Bu butona tıkladığınızda göndermek istediğiniz saati seçip mailinizi gönderebilirsiniz. Diyelimki ileri bir tarih için mail gönderme ayarlaması yaptınız ama daha sonra bu işlemi iptal etmek kararı verdiniz, o zaman Gmail’in taslaklar kısmına girin çünkü ayarlama yaptığınız mail burada tutulur. Maili bulup silmeniz yeterli.

Gmail İle Otomatik Mail Gönderme
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.