Google Chrome İçin Şifre Özelliği Geliyor!

1
Sponsorlu Bağlantılar

Chrome Parolalarınızı Hatırlayacak

İnternette zaman geçirenler yakından bilecekleri bir suruna değineceğiz. Parola sorunu. Diyeceksiniz ki bu ne biçim bir sorun? Kısaca şöyle diyelim;

İnternette kayıt olmak durumunda olduğumuz bir çok forum yada blog bulunmakta.

Bu forumlardan birine giriş yapmak istediğimizde her seferinde girdiğimiz farklı şifreleri hatırlamak zor olabilir hatta belirli siteler için farklı şifreler kullanıyorsakdurum içinden dahada çıkılmaz bir hal alır.

Aslında birbirinden farklı şifrelerin olması güvenlik açısındanda çeşitli sıkıntılar yaratabilir. Sonunda Chrome tarayıcı kullananlar içinde bu soruna çözüm getirecek bir hizmet devreye girecek. Böylece Chrome tarayıcısı kullanıp bu sorunu yaşayan bir çok kullanıcı bu özellik sayesinde her site için farklı parola kullanmayacak.

Çünkü Chrome farklı parolalar kullanmak yerine tek bir parola kullanılması sağlanabilecek. Aslında bu özelliğin çeşitli güvenlik sorunlarına yol açabileceğini savunanlarda bulunmakla beraber en iyisi özelliği denemek.

Google Chrome İçin Şifre Özelliği Geliyor!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

  1. bence hiç de doğru bir sistem değil ben istemediğim sürece şifremi kaydetmemeli en azından şifreyi kaydettiğinde nasıl bunu engelleyeceğimiz hakkında bilgi verilmesi gerekiyor.kaydettiği şifreyi nasıl silmemiz hakkında bilgi verilmesini istiyorum !!!!

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.