Google Chrome’da Aynı Anda Birden Çok Sekme Açma (Resimli Anlatım)

0
Sponsorlu Bağlantılar

Başlangıçta Birden Çok Sayfayı Açma

Google Chrome gün geçtikçe en çok kullanılan tarayıcı olma yolunda hızına hız katarak ilerliyor.Öyle ki en sonunda Internet Explorer’ı geçerek zirveye yerleşti. Peki Google Chrome’da ilk açılışta birden çok sayfanın yada sekmenin açılmasını sağlamak mümkün mü? Evet mümkün ve bunu otomatik yapabiliyorsunuz.Şimdi nasıl yapacağınız adım adım anlatalım;

Öncelikle Google Chrome’un en sağ kısmında üstte yer alan anahtar simgesi üzerinden “Ayarlar” bölümüne ulaşmanız gerekiyor.

İşte bu kısımda “Başlangıç” altında sıralanan üç farklı seçenek var. Bunlar;

  • Yeni bir sekme aç
  • Kaldığım yerden devam et
  • Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç

Dilerseniz Google Chrome’un başlangıçta yeni bir sekme açmanızı isteyebilir ya da kapattığınız şekilde (açık olan web sayfalarıyla birlikte) başlamasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Fakat bizim konu aldığımız asıl seçenek “Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç” olacak. Kutucuğu onaylayıp, “sayfaları ayarla” metnine tıkladığınızda karşınıza ufak bir pencere açılıyor. İşte buradan Google Chrome’un başlangıçta açmasını istediğiniz web sayfalarını ayarlayabilirsiniz.

İsterseniz ayarlama yaparken o an ekranda açık olan sekmeler ve sayfalar içerisinden de seçim yapabilirsiniz. Bunun için “Mevcut sayfaları kullan” düğmesine tıklayın.

Daha sonrasında “Tamam”a tıklayıp çıkın, işlem bu kadar.

Her sabah bilgisayarını açtığında aynı sayfaları ziyaret edenler için başarılı bir çözüm olduğunu belirtelim ve son noktayı koyalım.

Google Chrome’da Aynı Anda Birden Çok Sekme Açma (Resimli Anlatım)
1 (20%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.