Google Nexus Tablet Geliyor!

0
Sponsorlu Bağlantılar

Google Kendi Tabletini Çıkarıyor!

Google teknoloji şirketi kendi tablet bilgisayarını üretme kararı aldı. Google’ye teknoloji şirketidememin nedeni Google sadece bir alanda değil birçok alanda hizmet vermeye çalışması.

Google bir süre önce ortaklaşa ürettiği Android işletim sistemli Amazon Kindle Fire ürünü ile iPad için çok sıkı bir rakip olduğunu kanıtlamış hatta birinciliği iPad’den alabileceğinin sinyallerini vermişti. Bunun verdiği gazla yeni üretilecek tabletin tamamen kendi ürünü olacağını açıkladı.

Böylece Google kendi adını taşıyacak bir tablet üretebilecek. Yeni ürün Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip olacak. Ayrıca bu ürünün önümüzdeki birkaç içinde piyasada olacağı söylenenler arasında. Ürünün oldukça cazip bir fiyata sunulacağınıda belirtelim.

18 santim genişiliğindeki tablet bilgisayarların lideri olan Amazon Kindle Fire’ın özelliklerini benimseyen Nexus, Fire ile aynı fiyattan, 200 dolara satılacak. 1280×800 çözünürlüğe sahip olacak Nexus, Android 4.0 (Dondurmalı Sandviç) işletim sistemi kullanacak. Ekran çözünürlüğü 1024×600 olan Fire ise Android 2.3 (Gingerbread) işletim sistemiyle çalışıyor.

Nexus, şu ana kadar beliren özellikleriyle Fire’dan üstün. Ancak Amazon’un, tablet bilgisayar piyasasının ikinci sırasındaki Fire’ın yeni modelini birkaç ay içinde tanıtması bekleniyor.

Google Nexus Tablet Geliyor!
1 (20%) 2 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.