Güneş Enerjisiyle Şarj Olan Android Telefon – Umeox Apollo

0
Sponsorlu Bağlantılar

Güneş enerjisi İle Çalışan Android

Cep telefonları akıllanıp (!) çok fazla uygulama kullanabildiklerinden beri yetmeyen şarjlar için bir çok yöntem denendi. Denenen yöntemler arasında ilginç fikirlerde var,insan vücudunun ısısıyla şarj olabilen telefonlar,yakılan ateş ile ısınan kab ile şarj olabilen cihazlar vs.

Tüm bu yöntemlerin dışında şimdide güneş enerjisiyle çalışan bir telefondan bahs edeceğiz. Belki yöntem çok yeni değil ama telefon oldukça düşük bir fiyattan piyasada olacak. Önümüzdeki aylarda piyasada olacak olan telefon android işletim sistemi yüklü ve çalışabilmek için gerekli şarjı telefonun arkasına monte edilmiş güneş panelinden sağlıyor. Umeox Apollo  isimli  telefonu şarj etmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey güneşli bir günde telefonu pencerenin kenarına bırakmak.

Umeox Apollo Özellikleri

320 × 480 çözünürlükte 8 cm ekran boyutu, 1GB depolama alanı ve Micro Sd genişleme yuvası, FM radyo, 3.5 mm ses çıkışı, 3 megapixel kamera, bluetooth 2.1 desteği ve arka yüzündeki güneş paneli. Güneş enerjisiyle şarj etmek isterseniz toplam 17 saatte tam dolan batarya şimdilik çok çekici olmasa da akıllı telefon piyasanın enerji konusunu tekrar düşünmesini sağlamaya yetiyor.

Telefonun 100 dolarlık fiyatı ise Android alternatifleri arasında en kelepir modellerden biri olmasını sağlıyor.

Güneş Enerjisiyle Şarj Olan Android Telefon – Umeox Apollo
4.5 (90%) 6 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.