Her Bilgisayarda Olması Gereken En Önemli Programlar

0
Sponsorlu Bağlantılar

En Çok Tercih Edilen Bilgisayar Programları

Bilgisayarlarda en çok kullanılan programları kendi bilgisayarınızda görmek ister misiniz? Bilgisayarınızın dört dörtlük işlemesi için bu programlar şart. Özellikle yeni bilgisayar alanlar için bu programlar bulunmaz bir nimet. Orjinal bir bilgisayarınız olsun istiyorsanız sorunsuz çalışan programlar kullanmalısınız. Sizlere bilgisayar tarihinin en faydalı programlarını sunuyoruz. Bunları kullandığınız takdirde kesinlikle pişman olmayacaksınız. Sorunsuz çalışan bir bilgisayara siz de sahip olacaksınız.

En Çok Hangi Programlar Kullanılıyor?

avast! Free Antivirus Programı Açıklaması

Her sürümünde kendini biraz daha geliştiren Avast’ın bu ücretsiz sürümü de bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen antivirüs programlarından birisi. İlk çıktığında bilgisayarı aşırı derecede yavaşlatan bu ücretsiz sürüm artık bu sorunu aştı. Avast’ın en büyük avantajı ücretli antivirüs programlarının sunduğu hizmetleri bu ücretsiz sürümünde sunmakta.

avast! Free Antivirus Programı İndir

AVG Anti-Virus Programı Açıklaması

Popüler antivirüs programlarından birisi olan AVG’nin ücretsiz sürümü normal bir bilgisayar kullanıcısının işini rahatlıkla görüyor. Üstelik bilgisayarınızın hızını yavaşlatmaz. Sahip olduğu birçok özellik ile bilgisayarınızı her türlü tehlikelerden korur.

AVG Anti-Virus Programı İndir

Kaspersky Anti-Virüs Programı Açıklaması

Profesyonel anlamda tercih edilen antivirüs programlarından birisi. Öyle ki bilgisayarınızda bir tehdit bulduğunda bilgisayarınızın açılmasına dahi izin vermez. Tabi bu eskidendi. Yani başından beri bu alanda ve profesyonel anlamda en çok tercih edilen programların başında gelmektedir.

Kaspersky Anti-Virüs Programı İndir

ESET NOD32 Antivirus Programı Açıklaması

Popüler olan ve kendini her sürümünde geliştiren bir diğer antivirüs programı ise ESET’tir. NOD32 ismi ile popüler olan ESET, artık bulut üzerinde çalıştığı için hem en güncel tehditleri bulmakta hemde bilgisayarınızın hızını düşürmemekte.

ESET NOD32 Antivirüs Programı İndir

Skype Programı Açıklaması

Skype programını kullanarak Dünya üzerinde herhangi bir yerde bulunan arkadaşınızla kaliteli görüntü ve ses ile tamamen ücretsiz olarak sohbet edebilir yada anlık olarak mesajlaşabilirsiniz. Yeni sürümüyle birlikte gelen birçok özellik size daha hızlı ve güvenli bir haberleşme hizmeti sağlıyor.

Skype Programı İndir

Mozilla Firefox Tarayıcı Açıklaması

İnternet tarayıcıları arasında popüler 3-4 taneden birisi olan Firefox, bu alanda güvenle kullanılabilecek bir tarayıcı. Her ne kadar Chrome’un arkasında kalsa da yeni geliştirdiği özellikler ile kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermekte.

Mozilla Firefox Programı İndir

Google Chrome Tarayıcı Açıklaması

Çıkmasından kısa bir süre sonra web tarayıcıları kategorisinde liderlik koltuğuna oturan Google Chrome, hala yerini korumakta. Çıkardığı yenilikler ve kolaylıklarla herkesin beğenisini kazanan Chrome, mağazası ile de ihtiyaçlara cevap verebilmekte.

Google Chrome Programı İndir

Adobe Flash Player Programı Açıklaması

Halen flash destekli reklamlar, videolar ve görseller internet sitelerinde mevcut. İşte bu flash destekli internet sitelerinde ihtiyacınıza cevap verecek ve alanında lider olan bir flash oynatma programı.

Adobe Flash Player İndir

Adobe Reader PDF Okuma Programı Açıklaması

Son yıllarda PDF formatlı dosyaların popüler olması sebebiyle artık ciddi bir ihtiyaç haline gelen PDF okuma programına ihtiyacınız varsa bu program en iyilerinden birisi. PDF okumanın yanı sıra ihtiyaç duyabileceğiniz ekstra özelliklere de sahip.

Adobe Reader Programı İndir

WinRAR Dosya Sıkıştırma Programı Açıklaması

Her ne kadar ücretli olsa da dosya sıkıştırma programı denince belki de akla gelen ilk program Winrar’dır. Birçok insan deneme sürümünü kullansa da dosya sıkıştırma konusunda bir uzman.

WinRAR Programı İndir

OpenOffice Ofis Yazılım Programı Açıklaması

Microsoft’un ücretli olarak sunduğu Office paketine belki de tepki olarak geliştirilen OpenOffice programı hem ücretsiz hemde Microsoft’un ücretli Word, Excel, PowerPoint gibi bütün programlarını içermekte.

OpenOffice Programı İndir

BurnAware CD/DVD Yazma Programı Açıklaması

USB, bulut depolama teknolojisi gibi yeniliklerin çıkmasından sonra CD/DVD/Blu-Ray yazdırma gibi ihtiyaçlar her ne kadar azalsa da yine insanlar bu gibi işlerle uğraşabilirler. Bu alanda da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir program.

BurnAware Programı İndir

Nero Free CD/DVD Yazma Programı Açıklaması

CD/DVD/Blu-Ray yazdırma alanında lider olan ve hemen herkesin bu işi yaparken ilk tanıdığı program olan Nero hala iddaalı ve kendini geliştirmekte. Ücretsiz sürümünü mutlaka deneyin.

Nero Free Programı İndir

Ares Dosya Paylaşım Programı Açklaması

İnternet üzerinden dosya paylaşımları yapabileceğiniz başarılı platformlardan birisi olan Ares, alanında popüler hizmetlerden.

Ares Programı İndir

The KMPlayer Video Oynatıcı Program Açıklaması

Windows işletim sisteminde önyüklü gelen Media Player programından sıkıldıysanız ve kişiselleştirilebilen ve profesyonel bir medya oynatma programı arıyorsanız bu programı mutlaka deneyin.

The KMPlayer Programı İndir

GOM Player Video Oynatıcı Program Açıklaması

KMPlayer gibi bu alanda popüler olan ve daha çok tercih edilen bir program. VLC Player’dan sonra belki de ilk akıllara gelen program GOM Player’dır. Bünyesinde barındırdığı kodekler ile birçok formatı desteklemektedir.

GOM Player Programı İndir

Media Player Classic Video Oynatıcı Programı Açıklaması

Video oynatma konusunda iddaalı olan ve akıllara gelmeyen formatları dahi destekleyen bir program. Gösterişsiz ama ihtiyacınızı karşılayacak popüler bir program.

Media Player Classic Programı İndir

Picasa Resim Düzenleme Programı Açıklaması

Google tarafından geliştirilen program ilk çıktığında iddaalı idi. Özellikleri ile neredeyse profesyonel olarak resim düzenleme işlemlerini yapabiliyorduk. Ama bu projeye son verildi. Eğer eski sürümlerinden birisini bulabilirseniz yine de kullanabilirsiniz.

Picasa Programı İndir

Sponsorlu Bağlantılar

PhotoScape Resim Düzenleme Programı Açıklaması

Resim düzenleme alanında son derece seçenek sunan ve profesyonel anlamda düzenleme araçlarına sahip bu program aynı zamanda toplu işlemler de yapmakta. Örneğin aynı anda birden fazla resmin boyutunu değiştirme. Resim düzenleme, birleştirme, gif oluşturma, yazdırma, ekran yakalama, raw formatına dönüştürme, yeniden adlandırma gibi onlarca işlemi yapabilmekte.

PhotoScape Programı İndir

Paint.NET Resim Düzenleme Programı Açıklaması

Güçlü düzenleme araçlarına sahip bu programın geliştirilme amacı oldukça ilginç. Ama artık resim düzenleme alanında kendine yer bulan ve popüler olan bir program.

Paint.NET Programı İndir

Her Bilgisayarda Olması Gereken En Önemli Programlar
4 (80%) 16 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.