Internet Explorer Nasıl Hızlandırılır?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer’ı Hızlandırın

İnternet tarayıcı yazılımı olarak İnternet explorer kullanıyorsanız bu makaleyi iyi okumanızı öneririm. Çünkü burada yavaş çalışan internet explorer için çeşitli çözüm yöntemleri bulacaksınız. Yöntemler yazılımı üreten firma olan Microsoft’un resmi web sitesinden alındığını özellikle belirtelim yani önerilen çözüm yolları sadece belirli bir bilgisayar için önerilmemiş ve bir kullanıcının yazılımı kullanma alışkanlıkları dikkate alınarak yapılmamış 🙂 Gerçi burada bazen kişisel deneyimlerimizi veriyoruz ama o zaman da mutlaka belirtiyoruz. İsterseniz anlatıma geçelim.

İnternet Explorer, internet tarayıcısı, sekme açma

Internet Explorer ‘ın Güncel Sürümünü Yükleyin

Internet Explorer ‘ın daha yeni sürümünü karşıdan yükleyin ve daha hızlı ve yanıt süresi daha kısa web deneyimi yaşayın. Windows 7 veya Windows Vista kullanıyorsanız,Internet Explorer 9’u karşıdan yükleyin. Windows XP kullanıyorsanız, Internet Explorer 8’i karşıdan yükleyin.

Internet Explorer Ayarlarını Sıfırlayın

Internet Explorer yanıt vermez veya çalışmazsa, Internet Explorer’ın kapanması gerektiğini bildiren hatalarla karşılaşırsanız ya da gezinme deneyiminiz yavaşsa,Internet Explorer ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Internet Explorer ayarlarını sıfırladığınızda, temel olarak Internet Explorer’ın yeni bir sürümünü kullanmaya başlarsınız.Internet Explorer ayarlarını otomatik olarak sıfırlamak için Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla Düzelt’ini çalıştırın.

Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla Düzelt’ini çalıştırmak için

  1. Fix it düğmesine tıklayın
  2. Dosyayı çalıştırmak mı, kaydetmek mi istediğiniz sorulduğunda, Çalıştır’ı tıklatın ve sihirbazdaki adımları uygulayın.

Tarayıcı Eklentilerini Devre Dışı Bırakın

Tarayıcı eklentileri çevrimiçi deneyiminizi geliştirebilir, ancak bazen bilgisayarınızdaki diğer yazılımları engelleyebilir veya bunlarla çakışabilir.Internet Explorer’ı eklentiler olmadan başlatarak bu sorunları çözmeyi deneyin.Eklentileri devre dışı bırakmak sorunu çözerse, tüm eklentileri devre dışı bırakmak ve yalnızca kullanmak istediğiniz zaman etkinleştirmek için Eklentileri Yönet’i (Araçlar menüsünde bulabilirsiniz) kullanabilirsiniz. Bu seçenek, hangi eklentilerin soruna neden olduğunu anlamanızı sağlar.Eklentileri otomatik olarak devre dışı bırakmak için Internet Explorer Eklenti Düzelt’ini çalıştırın.

Internet Explorer Eklenti Düzelt’ini çalıştırmak için

  1. Fix it düğmesine tıklayın
  2. Dosyayı çalıştırmak mı, kaydetmek mi istediğiniz sorulduğunda, Çalıştır’ı tıklatın ve sihirbazdaki adımları uygulayın.
Internet Explorer Nasıl Hızlandırılır?
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.