iPhone 5 ve iPhone 4S Kıyaslama

0
Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5 ve iPhone 4S Karşı Karşıya

Apple’ın son amiral gemisi  iPhone 5 resmen tanıtıldı.Peki iPhone 5 ne gibi özellikler sunuyor, ne gibi yeniliklerle geldi ve iPhone 4S’den farkları neler? Şimdi sizlere iPhone 5 ile iPhone 4S’in karşılaştırmasını sunacağız. Aşağıdaki karşılaştırma tablosundan iPhone 5’in yeniliklerini, iPhone 5’in iPhone 4S’e olan üstünlüklerini ve daha fazlasını görebilirsiniz.

iPhone 5 İnceleme, Teknik Özellikleri, Tanıtımı ve Fiyatları

Tabloya baktığımızda iPhone 4S ile iPhone 5 arasında çok büyük benzerliklerin bulunduğunu görüyoruz. Apple, ekranı 3.5 inçten 4 inçe çıkardı fakat sadece fark ekranın uzunluğunda. İnç başına düşen piksel sayısı değişmesin diye 1136 x 640 piksellik çözünürlük geliştirildi. İki telefonun ekran genişliği ve kasa genişliği aynı.

iPhone 5123.8mm uzunluğundayken, iPhone 4S 115.2mm uzunluğa sahip. İki telefonun da genişliğiin aynı olduğunu hatırlatalım.

9.3 mm olan iPhone 4S‘i incelten AppleiPhone 5 ile 7.6 mm değerine indi. Ayrıca yeni telefon daha da hafif bir yapıya sahip. iPhone 5, 112 gram ağırlığıyla 140 gramlık iPhone 4S‘ten daha hafif.

Apple‘ın A6 işlemcisinin detayları henüz bilinmiyor. Hangi işlemciye göre iki katı daha yüksek grafik performansı veriyor, bu testler nasıl yapılmış, hangi çözünürlük kullanılmış büyük bir muamma.

Ayrıca Apple pil performansını geliştirdiğini iddia ediyor fakat 300 saat bekleme süresiyle iPhone 4’ten sonra çıkan iPhone 4S ve iPhone 5 henüz bu konuda iPhone 4‘ü yakalayabilmiş değil.

iPhone 5 ve iPhone 4S Kıyaslama
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.