iPhone ve iPad İçin İstanbul Trafik Uygulaması – İBB Cep Trafik

0
Sponsorlu Bağlantılar

İBB Trafik Nedir? Ne İşe Yarar?

Yoğun istanbul trafiğine çözüm olması açısından İstqanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen İBB Trafik uygulaması size İstanbul’un trafik durumu hakkında bilgi veriyor. İstediğiniz zaman İstanbul’un trafik durumunu öğrenebilir ve İstanbul trafiğinin yoğunluk haritasını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca canlı kamera görüntüleriyle de trafik durumunu görebilirsiniz.

BBCepTrafik uygulamasında kullanıcıların internet trafiğini minimize etme amacıyla trafik kamera görüntüleri, her bir dakikada bir değişen ve ard arda oynatılan 3 resim halinde sunulmaktadır. Sık kullandığınız kameraları favori listenize ekliyebilirsiniz.

İBB Trafik İle Yapabilecekleriniz

  • İstanbul’da trafiğin anlık yoğunluk bilgisine ulaşabilir,
  • İstanbul’un farklı noktalarındaki tüm trafik kamerasına bağlanıp anında görüntü alabilir,
  • Sıklıkla kullandığınız kameraları favorilerinize ekleyip kısa yol tuşlarıyla ulaşabilir,
  • Kısa yol tuşlarıyla tek bir dokunuşla; bulunduğunuz konumu görebilir, haritanın neresinde olursanız olun İstanbul’un her iki köprüsüne konumlandırabilir, favori kameralarınıza geçiş yapabilir,
  • İstanbul’da trafiğin anlık yoğunluk bilgisine ulaşabilir,
  • Yoğunluk haritası üzerindeki kameraları kapatıp sadece yoğunluk haritasına ulaşabilir,
  • Harita üzerinde yer araması yapabilir, o mevkiideki filtrelediğiniz ayrıntıları görebilirsiniz.

İBB Trafik Kullanımı

İBB Trafik, 2.0 ve üstü versiyon yazılım yüklü tüm iPhone modellerinde (2G ve 3G) çalışmaktadır. Uygulama cihazda yüklü bulunan App Store uygulaması veya bilgisayarınıza kuracağınız iTunes programı ile indirilebilir.

Application Store’dan bu uygulamayı yükleyebilmek için mutlaka Türkiye Application Store’da geçerli birApple Id’nizin olması gerekmektedir.

Eğer bilgisayarınızda iTunes yüklüyse bu linke tıklarsanız otomatik olarak İBBCepTrafik uygulaması açılır

Uygulamayı kullanmak için Turkcell şebekesi ile veya Wi-Fİ üzerinden SüperŞifrenizi kullanarak İBB Trafik uygulamasını çalıştırabilirsiniz.

Süper Şifrelerini henüz almamış olan ya da unutan aboneler SIFRE yazıp, Turkcell 2222’ye kısa mesaj göndererek şifrelerini ücretsiz alabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Not: Şu an için Turkcell kullanıcıları bu hizmetten yararlanabilir, diğer operatörler için uygulamalarımız en kısa zamanda aktif olacaktır.

İBB Trafik Ücretlendirmesi

İBB Trafik uygulamasını Application Store’dan ücretsiz satın alabilirsiniz. Bu servis şu anda iPhone kullanıcılarına özel olarak ücretsiz sunulmaktadır. İBB Trafik’te Turkcell Şebekesine bağlanaraka uygulamanın kullanacağı veri (data) ücretlendirilmeyecektir. Turkcell, bu servisin ücretlendirmesini değiştirme hakkını saklı tutar.

Turkcell aboneleri bu uygulamayı 30 Haziran 2009 tarihine kadar ücretsiz olarak kullanabilecektir.

İndirin: İBB Cep Trafik

iPhone ve iPad İçin İstanbul Trafik Uygulaması – İBB Cep Trafik
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.