iPhone’dan Android Telefona Geçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

0
Sponsorlu Bağlantılar

iPhone’dan Android’e Geçeceklere Öneriler

iPhone’un yüksek fiyat ve tekelci zihniyetinden kurtulup Android telefona geçiş yapmayı mı düşünüyorsunuz. Onlarca alternatifi ve seçeneği bulunan Android’e geçiş yaparken yanlış yapabilir ve yanlış bir seçim yapabilirsiniz.Bu yüzden geçiş yaparken bilmeniz gereken hususları sizlere sunacağız.

İşte iPhone’dan Android’e geçiş yaparken bilmeniz gereken önemli hususler;

Hangi Android Telefonu Seçeceğim?

iOS’un tersine, Android’li telefonlar farklı boyutlar ve şekillerde geliyorlar. Öncelikle iPhone’a göre çok daha ucuz bir Android’li cep arıyorsanız, telefonunuzun sizi tatmin edecek bir performanssunmayabileceğini söyleyelim. Değiştirilebilir pil, kamera çözünürlüğü, vazgeçemeyeceğiniz uygulamalar, ekran boyutu, Android güncellemelerinin hızı gibi kriterleri göz önünde bulundurarak seçimlerinizi kısıtladıktan sonra bir mağazaya giderek telefonları deneyin. Telefonlar hakkındaki yorumlara göz gezdirin, çok sayıda birbirine benzer olan yorumlara dikkat edin.

Android Sürümleri ve Arayüz Seçimleri

iOS 5 kullanan bir kişi, iOS 6’ya geçtiğinde de neredeyse hiç yabancılık çekmeyecektir. Ancak Android sürümleri arasındaönemli farklılıklar, grafik arayüzde önemli değişiklikler olabiliyor. Bunun yanında cep üreticileri de Android’li ceplerine kendi arayüzlerini ekliyorlar. Sadece Google Nexus cihazlarında orijinal Android arayüzüne sahip oluyorsunuz. HTC cepler “Sense” adındaki arayüzle gelirken,Samsung “TouchWiz” adı verilen bir arayüzü ceplerine ekliyor. Dolayısıyla cebinizi nasıl kullanacağınız, bu arayüzlere göre biraz değişiyor. Yani cebinizle ilgili internetten yardımalmak istediğinizde, onu marka ve model ismiyle aratmanız daha yerinde olacaktır (“Android 4.0 gps nasıl kapatılır” yerine “Galaxy S3 GPS nasıl kapatılır” gibi).

Sınırsız Uygulama Yükleme

Android’li cebinizde tüm uygulamaları Google’ın mobil mağazası Google Play‘den yüklemek gibi bir kısıtlamaya sahip değilsiniz. Ancak dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü farklı kaynaklardan yüklediğiniz uygulamaların zararlı içerme olasılığı yüksektir. Google Play’den yüklediğiniz uygulamalar, yüzde 100 güvenli olmasalar da genel olarak daha güvenlidir.

Swype Klavye Farkı

Swype, sanal klavyenizdeki tuşlarda parmağınızı gezdirerek yazmanıza izin veren bir klavye ve iOS’da bulunmuyor. Swype’da tuşlara tek tek dokunmadan, parmağınızı yazmak istediğiniz harfler üzerinde gezdirerek oldukça hızlı ve kolay bir biçimd eyazı yazabiliyorsunuz. Swype’a alışmanız biraz zaman alabilir, ancak alıştıktan sonra hayatınızı değiştirebilir.

iPhone’dan Android Telefona Geçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.