Isı Enerjisini Elektriğe Çeviren Cihaz – BioLite CampStove

0
Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefonlarınız İçin Yeni Şarj Cihazı

Akıllı diye tanımlanan bir cihazınız varsa bu cihazların en önemli sorunları arasında uzun süre dayanamayan şarjlarının olduğunu bilirsiniz. Bu konuda çeşitli alternatifler olsada son olarak çıkan bir teknolojik cihaz şarj konusunda sıkıntı yaşayan kampçılara epey yarayacaktır.

Yukarıda adı geçen kampçı sözünü daha geniş bir anlamda da anlayabilirsiniz. Ne demek istediğimi birazdan anlayacaksınız.  Yeşil enerji diye adlandırılan rüzgar, su ve güneş gibi doğal kaynaklar giderek daha fazla önem kazanmakta. Nedeni bu kaynaklardan elde edilen enerjilerin çevreye daha az kirlilik zararı vermesidir.

BioLite CampStove

Şimdiki konumuz akıllı cihazlar için gereken elektrik enerjisini sağlayan bir kamp sobasıyla ilgili. BioLite CampStove adı verilen ürün ısı enerjisini elektrik enerjisine çevirebiliyor. Bu özelliği ile dağda, kırda yada elektriğin olmadığı ortamlarda  yakılan ateşten elde ettiği ısı enerjisiyle cihazınız için gerekli şarjı sağlayabiliyor. Özellikle iPhone’lar için geliştilen bu cihaz üzerindeki USB çıkışıylada başka cihazlar için kullanılabiliyor.

Isı Enerjisini Elektriğe Çeviren Cihaz – BioLite CampStove
5 (100%) 2 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.