Lenovo IdeaPad Yoga Teknik Özellikleri ve Detaylar

0
Sponsorlu Bağlantılar

Dönüştürülebili 2 Yeni Ultrabook

Windows 8 çıktıktan sonra üreticilerin Windows 8 ürünleri de bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de Lenovo tarafından Windows 8 işletim sistemli 2 yeni ultrabook modeli ortaya çıktı.Bu iki ultrabook modeli de “convertible” (dönüştürülebilir) özelliğe sahip.

Lenovo IdeaPad Yoga ve ThinkPad Twist isimli 2 yeni ultraabok modelinden ThinkPad Twist modelini bir önceki yazımızda sizlere tanıtmıştık. Aşağıdaki linkten o yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lenovo ThinkPad Twist Teknik Özellikleri ve Detaylar

Convertible Özelliğinin Avantajları

Lenovo’nun “convertible” serisiyle cihazlar, standbilgisayarçadır vetablet olmak üzere 4 farklı moddan herhangi birinde performans göstermek için katlanabilir bir ekrana sahip; böylece tüketiciler Windows 8’den en iyi şekilde ve diledikleri modda yararlanma imkanına sahip oluyor. Cihazlar aynı zamanda, bir dizüstü bilgisayarın üretkenliğini bir tabletin dokunmatik deneyimiyle birleştirerek en iyi Windows 8 deneyimi sunmayı hedefliyor.

Lenovo IdeaPad Yoga Neler Sunuyor?

İlk kez geçen yıl Las Vegas’ta CES‘te sergilenen ve Türkiye’deki tüketiciler tarafından yaklaşık 1 yıldır  beklenen Lenovo IdeaPad Yoga, dünyanın ilk çok fonksiyonlu ultrabook’u olarak adlandırılıyor. IdeaPad Yoga’nın menteşesi, 360 derece dönüşe sahip olduğundan, cihazı tek bir hareketle dizüstü bilgisayardan tablete dönüştürmek mümkün. 3’üncü nesil Intel Core işlemci teknolojisine sahip cihaz, Windows 8 işletim sistemine sahip.

Yoga, üstün teknolojisinin yanı sıra hafifliği ve inceliğiyle de tüketicileri etkiliyor. 16,9 mm incelikteki cihaz,1,47 kg. ağırlığa sahip. 8 GB RAM ve256 GB SSD depolama alanı da donanımın diğer bileşenleri. Kullanıcılara 8 saate kadar pil ömrü sunan IdeaPad Yoga, kullanıcının belirlediğiWindows 8 işletim sistemi arayüzünü sunarken, tablet konumuna geçtiğinde ise Metro arayüzünü kullanıcının karşısına getiriyor. Böylece IdeaPad Yoga iş ve özel yaşamı bir araya getiren çoklu işlevli bir performans sunuyor.

Lenovo IdeaPad Yoga Özellikleri

İşlemci: Intel Core

İşletim sistemi: Windows 8

Ekran: Ultrabook modunda 13.3 inç, tablet modunda 13.1 inç 1600×900 piksel çözünürlüğünde HD+ 10 noktadan dokunmatik ekran

Sponsorlu Bağlantılar

Hafıza: 8GB

Kalınlık: 16.9 mm

Ağırlık: 1.47 kg

Pil ömrü: 8 saat

Lenovo IdeaPad Yoga Teknik Özellikleri ve Detaylar
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.