Lenovo ThinkPad Twist Teknik Özellikleri ve Detaylar

0
Sponsorlu Bağlantılar

Dönüştürülebili 2 Yeni Ultrabook

Windows 8 çıktıktan sonra üreticilerin Windows 8 ürünleri de bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de Lenovo tarafından Windows 8 işletim sistemli 2 yeni ultrabook modeli ortaya çıktı.Bu iki ultrabook modeli de “convertible” (dönüştürülebilir) özelliğe sahip.

Lenovo IdeaPad Yoga ve ThinkPad Twist isimli 2 yeni ultraabok modelinden Lenovo IdeaPad Yoga modelini bir önceki yazımızda sizlere tanıtmıştık. Aşağıdaki linkten o yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lenovo IdeaPad Yoga Teknik Özellikleri ve Detaylar

Convertible Özelliğinin Avantajları

Lenovo’nun “convertible” serisiyle cihazlar, standbilgisayarçadır vetablet olmak üzere 4 farklı moddan herhangi birinde performans göstermek için katlanabilir bir ekrana sahip; böylece tüketiciler Windows 8’den en iyi şekilde ve diledikleri modda yararlanma imkanına sahip oluyor. Cihazlar aynı zamanda, bir dizüstü bilgisayarın üretkenliğini bir tabletin dokunmatik deneyimiyle birleştirerek en iyi Windows 8 deneyimi sunmayı hedefliyor.

Profesyonellere Lenovo ThinkPad Twist

Lenovo’nun profesyonellere yönelik ThinkPad serisinin convertible modeli ise ThinkPad Twist adını taşıyor. Dayanıklılığı ve üstün performansıyla bilinen ThinkPad’in Twist modeli de Yoga gibi Windows 8 işletim sistemine sahip. 12.5 inç genişliğinde, kırılma ve çizilmeleri önlemek için magnezyum alaşımlı yapı IPS Gorilla Glass dokunmatik ekrana sahipTwist’in bu ekranı dönerek tablet konumuna getirilebiliyor.

Intel Core i7 işlemci teknolojisine sahip cihaz, 500 GB’ye kadar veya 128 GB SSD depolama imkanı sunuyor.1.58 kg ağırlığıyla tablet ve ultrabook’un birleşimi olan Twist, 7 saatin üzerinde pil ömrü ve opsiyonel 3G bağlantısıyla ofis dışında da tüketicilerin iş yaşamına eşlik ediyor.

ThinkPad Twist, yazı yazmanız gerektiğinde dizüstü bilgisayara, hareket halinde olduğunuzda tablete ve sunumları paylaşmak istediğinizde de standa dönüşüyor. Hassas denetim için çok noktalı dokunuş özellikli ekrana sahip bu ince tasarımın kapağı arkaya eğildiğinde cihaz çadır şekline dönüşüyor.

Twist, güvenlik ve performans konusunda da diğer ThinkPad ailesinin üyeleri gibi donatılmış durumda. Mesela sistemin çökmesi durumunda sabit sürücünüzü hasara karşı korumak için oluşturulan Active Protection System teknolojisi Twist’te de yer alıyor. Ayrıca verilerinizin güvenliğini sağlamak için Intel Trusted Platform Module (TPM) de bulunuyor.

Lenovo ThinkPad Twist Özellikleri

İşlemci: Intel Core i7

İşletim sistemi: Windows 8

Ekran: 12.5 inç dokunmatik ekran

Sponsorlu Bağlantılar

Hafıza: 8GB

Kalınlık: 16.9 mm

Ağırlık: 1.58 kg

Pil ömrü: 7 saat

Lenovo ThinkPad Twist Teknik Özellikleri ve Detaylar
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.