LG G Flex 2 Format Atma (Android 6)

0
Sponsorlu Bağlantılar

LG G Flex 2 (Android 6) Nasıl Format Atılır?

ÖNEMLİ: ANDROİD 5 LOLLİPOP İŞLETİM SİSTEMİNE SAHİP LG G FLEX 2 TELEFONUN FORMAT ATMA İŞLEMİ İLE ANDROİD 6 MARSHMALLOW İŞLETİM SİSTEMİNE SAHİP LG G FLEX 2 TELEFONUN FORMAT ATMA İŞLEMİ FARKLIDIR. BU NEDENLE ÖNCELİKLE TELEFONUNUZUN İŞLETİM SİSTEMİNE BAKIN. EĞER ANDROİD 6 MARSHMALLOW İSE BU YÖNTEMİ DENEYİN.

Bazı nedenlerden dolayı LG G Flex 2 model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak format atmak.

LG G Flex 2 (Android 6) Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin (rehber, galeri, mesaj v.b.).

2) Şarjınız en az %25 – %30 civarında olsun

3) Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

LG G Flex 2 (Android 6) Menüden Format Atma

LG G Flex 2 (Android 6) Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Kişisel > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Cihazı sıfırla > Tümünü sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde LG G Flex 2 telefonunuz bir daha açılmayabilir.

LG G Flex 2 (Android 6) Tuş İle Format Atma (Recovery Mode)

LG G Flex 2 (Android 6) Donanımdan Format Atma (Kurtarma Modu)

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ!!!!! DONANIMDAN (TUŞLARI KULLANARAK) FORMAT ATTIKTAN SONRA KURULUM YAPARKEN EN SON KURULU OLAN GMAİL HESAP BİLGİLERİNİ İSTEMEKTEDİR. BAZEN BU BİLGİLERİ DOĞRU BİLE GİRSENİZ KABUL ETMİYOR VE TELEFONU TEKNİK SERVİSE GÖNDERMEK ZORUNDA KALIYORSUNUZ. BU NEDENLE YA TELEFONDA KURULU OLAN GMAİL HESABINI KALDIRDIKTAN SONRA FORMAT ATIN YADA BU YÖNTEM İLE FORMAT ATMAYIN.

Bu yöntem telefonuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

1 – Eğer Android 6 Marshmallow işletim sistemine sahip LG G Flex 2 telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın.

2 – Telefonunuz kapandıktan sonra Güç tuşu ve ses kısma tuşunu kullanmanız gerekiyor.

3 – LG G Flex 2 (Android 6) telefonunuzda bu 2 tuşa aynı anda basın ve ekranda Recovery Mode yazısı gördüğünüzde tuşları bırakın.

4 – Sonrasında turuncu ve mavi yazıların ekran gelecektir. Bu bölümde dokunmatik çalışmadığı için ses tuşlarını ve güç tuşunu kullanacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

5 – Karşınıza gelen ilk ekranda bir takım seçenekler göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşu ile onaylayın.

6 – Sonraki ekranda “Yes” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

7 – Artık LG G Flex 2 (Android 6) cihazınızda format işlemi başlamış oldu. İşlem bittikten sonra bazı hataların önüne geçmek amacıyla ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki seçeneklerden “wipe cache partition” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Bu işlemden sonra telefona format atılmış oldu.

8 – LG G Flex 2 (Android 6) cihazınızı artık açabilirsiniz ama bunun için yani telefonu yeniden açmak için ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki “reboot system now” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

LG G Flex 2 Format Atma (Android 6)
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.