LG K8 Ekran Görüntüsü Alma

0
Sponsorlu Bağlantılar

LG K8 Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

LG K8 model telefonda ekran görüntüsünü almak oldukça basit bir işlem. LG K8 telefonun ekran görüntüsünü almanın 2 yolu var. Birisi tuş kombinasyonlarını kullanmak. Diğeri ise Quick Memo özelliğini kullanmak.

LG K8 Tuş ile Ekran Görüntüsü Alma

Öncelikle LG K8 telefonunuzda ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı açın. Sonrasında ise “Güç” tuşu ile ses kısma tuşuna aynı anda basın ve bir süre bekleyin. Böylece LG K8 telefonunuzda ekran görüntüsü almış olursunuz.

Zaten ekran görüntüsü alındığı zaman fotoğraf çekerken çıkan sese benzer bir ses çıkacaktır ve ana ekranın üst kısmındaki bildirim bölümünde ekran görüntüsünü aldığınızı bildiren bir bildirim göreceksiniz.

LG K8 Quick Memo ile Ekran Görüntüsü Alma

Diğer bir seçenek ise Quick Memo özelliğini kullanmak. Öncelikle görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açın. Sonrasında ekranın üstündeki bildirim çubuğundan Quick Memo aracını bulup açın ya da sanal tuşu yukarı sağ çapraz şeklinde sürükleyin. Böylece Quick Memo aracı açılacaktır. Böylece ekran görüntüsü alınmış olacak ve Quick Memo ile bu ekran görüntüsü üzerinde düzenlemeye yaparak yada yapmadan kaydedin.

LG K8 Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir?

LG K8 model bir telefonda ekran görüntüsü her zaman Galeriye kaydedilir. Galeriye girdiğiniz zaman burada almış olduğunuz ekran görüntülerini görebilirsiniz.

LG K8 Ekran Videosu Kaydetme

LG K8 akıllı telefonda ekrandaki işlemlerin videosunu çekmek için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bunun için Google Play Store’a girip “ekran video kaydedici” veya “ekran videosu çekme” şeklinde aramalar yaparak ihtiyacınıza uygun uygulamayı indirin.

LG K8 Ekran Görüntüsü Alma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.