Nokia Symbian Cep Telefonlarına Nasıl Format Atılır?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Nokia Cep Telefonlarında Format Atma

Eğer Nokia cep telefonunuz sistem hatası veriyorsa, kendi kendine kapanıyorsa, mevcut uygulamalar anormal bir şekilde çalışıyorsa veya Nokia cep telefonunuzda bunlar gibi sıradan olmayan olaylar yaşıyorsanız format atmanız gerekebilir. Nokia cep telefonlarında format atıldığında unutulmaması gereken en önemli nokta şu; Format atıldığı takdirde telefonunuzda kayıtlı olan herşey silinir. Mesajlarınız, telefon rehberindeki tüm isimler v.b. Nokia cep telefonlarına iki şekilde format atabilirsiniz. Bunlardan birisi Sorf Format diğeri ise Hard Format.

Sponsorlu Bağlantılar

Soft Format Nedir? Soft Format Nasıl Atılır?

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları. Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana “Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak” uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakikadır. Format atmadan önce telefonunuzun şarjının full olması önerilir. Ayrıca hafıza kartınızda şifre varsa bu şifreyi iptal edin.

Not:Soft Format Tüm Symbian Telefonlar için Geçerlidir.

Hard Format Nedir? Hard Format Nasıl Atılır?

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Format Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz, Ayrıca hafıza kartı şifrenizi unutursanız formattan sonra kullanamassınız.

Nokia Cep Telefonları için Güvenlik kodları;

Format attığınız zaman sizden güvenlik kodu isteyecektir. Bu güvenlik kodu Nokia cep telefonları için 0000 (4 tane sıfır), 00000 (5 tane sıfır), 12345, 123456 olabilir. Fakat bu güvenlik kodları kesin değildir.

NOT: NOKIA CEP TELEFONLARI İÇİN FORMAT ATMA YÖNTEMLERİNİN AYNISINI SIEMENS SX1’DE DE UYGULAYABİLİRSİNİZ.

Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.