Orjinal Windows 7 Nedir? Windows 7 Etkinleştirme ve Orjinal Yapma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 de etkinleştirmeden sonra orjinal değil sorunu nedir?

Windows 7 etkinleştirme işleminden sonra windows orjinal bir şekilde kullanmaya başlanır. Fakat bazı durumlarda windows etkinleştirildiği halde windows orjinal hale gelmiyor. Bunun nedeni kullanılan ürün anahtarı ya başka bir bilgisayarda kullanılıyor ya da kullanılan ürün anahtarı sahte.

Sponsorlu Bağlantılar

Orjinal Windows 7 Nedir?

öncelikle Windows 7’nin orjinal olması ne demek ona bakalım. Orijinal Windows 7 Microsoft tarafından yayımlanır, Microsoft veya güvenilen bir iş ortağı tarafından uygun şekilde lisanslanır ve desteklenir. Orijinal Windows, verilerinizi sahte yazılımların oluşturabileceği güvenlik tehditlerinden korumanıza yardımcı olur. Kişisel bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, Microsoft ve iş ortaklarının desteğinin yanı sıra güncelleştirmelere ve karşıdan yüklemelere erişim sağlar.

Windows 7 de etkinleştirmeden sonra nasıl orjinal yapılır?

Orijinal Windows 7, Microsoft tarafından yayımlanır; Microsoft veya güvenilen bir iş ortağı tarafından gerektiği gibi lisanslanır ve desteklenir. Orijinal Windows 7, Microsoft’un korsanlıkla daha etkili şekilde mücadele etmesini sağlayan Windows Etkinleştirme Teknolojileri adında yerleşik bir korsanlıkla mücadele teknolojisine sahiptir. Windows Etkinleştirme Teknolojileri, bilgisayarınızda çalışan Windows sürümünün orijinal olduğundan emin olmanızı sağlamak için gerçekleştirilen ürün etkinleştirme ve doğrulama süreçlerini kapsar Orijinal Windows 7, Windows’un tüm işlevlerinden yararlanırken virüslerden, değiştirilmiş dosyalardan ve genelde sahte yazılımlarla ilişkili olan kötü amaçlı yazılımlardan kaçınmanızı sağlar.

1 – Windows 7 Etkinleştirme

Etkinleştirme, bir bilgisayarda çalışan Windows’un gerektiği gibi lisanslanmış ve orijinal olup olmadığının belirlendiği ilk adımdır. İlk kullanımdan itibaren bilgisayarınızda Windows 7’yi etkinleştirmeden önce en az 30 gün boyunca kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda çalışan Windows 7, yetkisiz kullanım süresi dolduğunda hala etkinleştirilmemişse veya etkinleştirme ya da doğrulama başarılı şekilde tamamlanmazsa bilgisayarınızda çalışan Windows orijinal olarak kabul edilemez ve bildirimler görüntülenmeye başlar. Bildirimlerin görüntülenmemesi için Windows’u etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için genellikle yazılımınızın paketinin üzerindeki lisans kanıtı etiketinde veya bilgisayarınıza yapıştırılmış olan Orijinallik Sertifikası’nda (COA) bulunan geçerli ürün anahtarını girmeniz gerekir.

2 – Windows 7 Doğrulama

Doğrulama, bilgisayarınızda çalışan Windows 7’nin gerektiği gibi etkinleştirildiğini onaylar. Bu yönüyle doğrulama, Microsoft’un ürün anahtarınızın kendisiyle ilişkilendirilmiş yazılım lisansına bağlı olarak doğru şekilde kullanılmış olup olmadığını belirlemesini sağlayan işlem olan ve yapılması gereken etkinleştirme işleminden farklıdır. Bu teknolojiler Microsoft’un müşterileri ve işletmeleri sahte yazılımla bağlantılı risklerden korumasına yardımcı olma amacıyla tasarlanmıştır. Bilgisayarınızda çalışan Windows orijinal olduğundan, virüs veya diğer kötü amaçlı yazılımlar gibi sahte yazılım risklerinden korunabilirsiniz. Orijinal Windows ile ayrıca ihtiyaç duyduğunuzda destek almak için Microsoft ve ortaklarına da güvenebilirsiniz. Orijinal Windows kullanıcılarının tüm isteğe bağlı Microsoft güncelleştirmelerine, karşıdan yükleme dosyalarına ve bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan özel fırsat ve kampanyalara erişimi vardır.

Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.