PasswordCard – Şifre Kartı İle Güvenli Şifreler Oluşturma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Şifrelerinizi Güvenli Oluşturun

İnternet ortamında veri güvenliğinin önemi ön sıralarda yer almakta çünkü internetin giderek artan kullanım oranları bunu gerektiriyor. Örneğin hizmet aldığınız her sosyal ağ platformu için ayrı,internet üzerindeki banka işlemleri için ayrı yada günlük kullandığımız bazı forumlar için farklı şifreler kullanmak zorlu olabiliyor. Kısaca her hesap için farklı şifreler kullanmak güvenliği arttırabilir ama bu kadar şifrenin akılda tutulmasının çok zor olacağını anlatmaya çalışıyorum.

Birbirinden farklı şifreler kulanmak yerine tüm hesaplarda tek tip şifre kullanılması ilk başta güzel bir çözüm yolu gibi görünmekte ama bu yöntemde taşıdığı potansiyel tehlikeler düşünülünce pek akılcı bir yöntem değil. İşte tam bu noktada size hem kolay kullanıma sahip hemde oldukça güvenli şifreler üreten bir servis tanıtacağım. Servisin adı PasswordCard servisi.

Bir kez servise girip şifre oluşturma talimatı vermeniz yeterli. Sonrasında size verilen kartla sadece size ait uzun ve karmaşık şifreler oluşturabiliyorsunuz. Üstelik şifrelerin tamamını ezberlemek durumunda değilsiniz . Servisin ürettiği şifreler basit bir mantığa dayanıyor. Bu nedenle şifrelerin ikinci bir kişi tarafından kullanılması imkansız gibi. Bir örnekle mantığını açıklamaya çalışalım;

Diyelimki bir Gmail hesabınız var. Hesabınıza ait  şifreyi gülen yüz, 7. Satır olarak belirlediniz. Şifreleriniz de 10 haneli olsun. Bu durumda şifreniz: GQvbKLGfQc oldu. Facebook şifreniz de ünlem 2. satır olsun: 4436ayhqfk. Günlük kullanıcılar için birkaç servisin şifresini ezberlemek pek de zor olmayabilir ancak web sitelerini yöneten kişiler yada onlarca şifre ile uğraşanlara büyük kolaylık getiren bir sistem bu.

Sembol, Satır ve Şifre Uzunluğu değişkenlerini değiştirerek onbinlerce farklı şifre üretebilirsiniz.  Şimdi şimdi tek yapmanız gereken kendinize özel kartın çıktısını almak  sonrasında istediğiniz hesap için istediğiniz şifreyi kullanmak.

Gerekli uygulama sayfası için tıklayını; http://passwordcard.org/

PasswordCard – Şifre Kartı İle Güvenli Şifreler Oluşturma
Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.