Photoshop ile Yazı ve Logo Nasıl Silinir?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop İstenmeyen Yazılar ve Logolar Nasıl Silinir?

Bazen çok beğendiğimiz resimlerin üzerinde olmasını istemediğimiz yazılar, logolar, tarih veya saatler gibi birçok şeyler olabiliyor. Peki bunlar nasıl silinir? Bazı fotoğraflarda ve resimlerde istemediğiniz görüntüler varsa, Adobe Photoshop ile bu görüntülerden kurtulmanız mümkün. Bir resim üzerinde bulunan logo, tarih ve saat kaydı ve buna benzer başka görüntüleri ortadan kaldırıp, resmin yalın halini görmek için grafiker olmanıza gerek yok. Photoshop’ta bulunan birkaç basit araç ile istenmeyen görüntüleri resimden silebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı, bir örnekle adım adım anlatıyoruz. Photoshop’ta bulunan birkaç basit araç ile istenmeyen görüntüleri resimden silebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı, bir örnekle adım adım anlatıyoruz. Aynı rengi göz kararı tutturmak zor olacağından Eyedropper aracı ile arka plana tıkladığınızda boyama için o rengi seçin. Arka plan ile aynı renge boyamak her zaman uygun bir çözüm değil. Örnekte de görüldüğü gibi arka plan desenliyse düz bir şekilde boyama yapmak iyi sonuç vermiyor. Peki, arka planı desenli olan görüntüyü nasıl ortadan kaldıracağız? Tatminkar bir sonuç için size Clone Stamp adlı aracı tavsiye ediyoruz. Bu araç istediğiniz sonucu almanıza yardımcı oluyor. Clone Stamp aracı sizin önceden belirlediğiniz bir noktayı alarak, daha sonra tıkladığınız yere kopyalıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu aracı kullanmak için öncelikle referans noktasını belirlemelisiniz. Eğer aracı seçip, hemen resim üzerinde sol tıklamaya başlarsanız bu şekilde bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz. Klavyede ALT tuşuna basıp resim üzerinde, arka planda bir yere tıklayıp, referans noktasını belirleyin. Bundan sonra örnekte olduğu gibi logoun üzerini tek tıklamalarla kapatmaya başlayabilirsiniz. İmleçteki daire bölümü boyadığınız yeri, artı işareti ise referans alınan bölgeyi gösterir. Clone Stamp aracı ile tek tıklamalarla logonun bir kısmını bu şekilde silebilirsiniz.

Hiçbir İz Kalmayacak

Daha önce resimde bir logo olduğunu anlamak epey zor. Bu işlemi yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise Healing Brush. Bu aracın üç farklı şeklini kullanmak mümkün. Biz ilk olarak aracın en basit halini kullanacağız. Bu aracın kullanım şekli Clone Stamp ile çok benziyor. Yine ALT tuşuna basılı tutarak bir referans noktası belirliyorsunuz. Clone Stamp aracından fark ise tek tıklama yerine basılı tutarak boyama yapılabilmesi. Spot Healing Brush ise çok daha kolay bir araç. Bunu kullanırken herhangi bir referans noktası belirlemenize gerek yok. Tek yapmanız gereken, kapatmak istediğiniz bölümün üstünü örnekteki gibi kaplamak. Bu araçta, Photoshop arka planı kendisi tespit ediyor. Gördüğünüz gibi Spot Healing Brush başarıyla logoyu kapattı. Bu örnekte iyi bir sonuç verse de bu aracın her zaman böyle etkili sonuçlar vermediğini belirtmemiz gerek. Healing Brush aracının diğer bir şekline ise Patch yani yama adı veriliyor. Bu aracı seçtikten sonra üzerinin kapatılmasını istediğiniz bölümü fare imlecini hareket ettirerek kendiniz çiziyorsunuz. Bundan sonra, seçilen bölümün üzerine tıklayarak görüntüyü istediğiniz yöne doğru çekiyorsunuz. Bu yaptığınız işlem ile logonun üzerini kapatacak yamayı görüntünün diğer yerlerinden seçebiliyorsunuz.

Oy Verin!
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.