Samsung Galaxy A3 (2017) Ekran Görüntüsü Alma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy A3 (2017) Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

Samsung Galaxy A3 (2017) model telefonda ekran görüntüsünü almak oldukça basit bir işlem. Samsung Galaxy A3 (2017) telefonun ekran görüntüsünü almanın 2 yolu var. Birisi tuş kombinasyonlarını kullanmak. Diğeri ise hareket sensörünü kullanmak yani diğer bir ismi ile avuç içi ekran görüntüsü almak.

Samsung Galaxy A3 (2017) Tuş ile Ekran Görüntüsü Alma

Öncelikle Samsung Galaxy A3 (2017) telefonunuzda ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı açın. Sonrasında ise “Güç” tuşu ile “Ana Ekran (Home)” tuşuna aynı anda basın ve bir süre bekleyin. Böylece Samsung Galaxy A3 (2017) telefonunuzda ekran görüntüsü almış olursunuz.

Zaten ekran görüntüsü alındığı zaman fotoğraf çekerken çıkan sese benzer bir ses çıkacaktır ve ana ekranın üst kısmındaki bildirim bölümünde ekran görüntüsünü aldığınızı bildiren bir bildirim göreceksiniz.

Samsung Galaxy A3 (2017) Hareket Sensörü ile (Avuç İçi) Ekran Görüntüsü Alma

Diğer bir seçenek ise hareketler sensörünü kullanmak. Ama bu özelliği kullanmak için akıllı yakalama özelliğinin açık olması gerekir. Bunun için menüden “Ayarlar>Gelişmiş Özellikler>Akıllı Yakalama” yolunu izleyin. Eğer akıllı yakalama özelliği kapalı ise açın.

Sponsorlu Bağlantılar

Sonrasında ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı açın ve elinizi Samsung Galaxy A3 (2017) telefonunuza dikey bir şekilde yani avuç içiniz yada elinizin sırtı ekrana bakmayacak şekilde sağa yada sola doğru hareket ettirin. Böylece Samsung Galaxy A3 (2017) telefonunuzda ekran görüntüsü almış olursunuz. Zaten ekran görüntüsü alındığı zaman fotoğraf çekerken çıkan sese benzer bir ses çıkacaktır ve ana ekranın üst kısmındaki bildirim bölümünde ekran görüntüsünü aldığınızı bildiren bir bildirim göreceksiniz.

Samsung Galaxy A3 (2017) Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir?

Samsung Galaxy A3 (2017) model bir telefonda ekran görüntüsü her zaman Galeriye kaydedilir. Galeriye girdiğiniz zaman burada almış olduğunuz ekran görüntülerini görebilirsiniz.

Samsung Galaxy A3 (2017) Ekran Videosu Kaydetme

Samsung Galaxy A3 (2017) akıllı telefonda ekrandaki işlemlerin videosunu çekmek için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bunun için Google Play Store’a girip “ekran video kaydedici” veya “ekran videosu çekme” şeklinde aramalar yaparak ihtiyacınıza uygun uygulamayı indirin.

Samsung Galaxy A3 (2017) Ekran Görüntüsü Alma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.