Samsung Galaxy A3 (2017) Modem (Wi-Fi Hotspot) Yapma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy A3 (2017) Modem Olarak Kullanma

Diğer Android akıllı telefonlarda olduğu gibi Samsung Galaxy A3 (2017) akıllı telefonda modem olarak kullanılabilir. Yani Samsung Galaxy A3 (2017) telefonunuzun internetini başka bir telefondan, tabletten yada bilgisayardan kullanılabilirsiniz. Yani telefonunuz bir modem görevi görür. Peki bu nasıl oluyor?

Samsung Galaxy A3 (2017) Wi-Fi Hotspot Açma / Kapatma

Bu özelliğe Wi-Fi Hotspot özelliği denir ve Samsung Galaxy A3 (2017) telefonunuzu bir modem gibi kullanabilmek için bu özelliği açmanız gerekir. Bunun için “Ayarlar > Bağlantılar > Mobil erişim noktası ve internet > Mobil erişim noktası” yolunu izleyin. Karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesindeki 3 noktaya dokunarak çıkan seçenekler arasından “Mobil erişim noktasını yapılandır” seçeneğini seçin.

Böylece karşınıza güvenlik ayarlarını yapacağınız ekran gelecektir. Bu ekranda Şebeke adı bölümüne diğer cihazların göreceği adı yazın. Bir alttaki bölümde aşağı ok işaretine dokunun ve “WPA2 PSK” yazısına dokunun. Sonrasında Şifre bölümüne şifrenizi yazın ve ekranın en altındaki “Kaydet” yazısına dokunun. Böylece modemlerde olduğu gibi Samsung Galaxy A3 (2017) telefonumuzun wifi adını ve şifresini belirlemiş olduk. Buraya kadar olan işlemler ilk defa bu işi yapacaklar içindir.

Sonrasında Wi-Fi Hotspot özelliğini aktif etmek için “Ayarlar > Bağlantılar > Mobil erişim noktası ve internet > Mobil erişim noktası” yolunu izleyip ekranın en üstündeki kutucuğu aktif edin. Çıkan uyarıya Tamam Deyip onaylayın.

İşiniz bittiğinde “Ayarlar > Bağlantılar > Mobil erişim noktası ve internet > Mobil erişim noktası” yolunu izleyip ekranın en üstündeki kutucuğu pasif yapın.

Hepsi bu kadar…

Samsung Galaxy A3 (2017) Modem (Wi-Fi Hotspot) Yapma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.