Samsung Galaxy A5 (2017) Format Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy A5 (2017) Nasıl Format Atılır?

Bazı nedenlerden dolayı Samsung Galaxy A5 (2017) model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak format atmak.

Samsung Galaxy A5 (2017) Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin (rehber, galeri, mesaj v.b.).

2) Şarjınız en az %50 civarında olsun

3) Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

Samsung Galaxy A5 (2017) Menüden Format Atma

Samsung Galaxy A5 (2017) Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefonu sıfırla > Her şeyi sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde Samsung Galaxy A5 (2017) telefonunuz bir daha açılmayabilir.

Samsung Galaxy A5 (2017) Tuş İle Format Atma (Recovery Mode)

Samsung Galaxy A5 (2017) Donanımdan Format Atma (Kurtarma Modu)

Bu yöntem telefonunuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

Samsung Galaxy A5 (2017) Özellikleri ve Fiyatı

1 – Eğer Samsung Galaxy A5 (2017) telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın.

2 – Telefonunuz kapandıktan sonra “Güç” tuşu, “Ana Ekran (Home)” tuşu ve ses açma tuşunu kullanmanız gerekiyor.

3 – Bu 3 tuşa aynı anda basın ve ekranda marka ve model yazılarını gördüğünüzde tuşları bırakın.

4 – Samsung Galaxy A5 (2017) telefonunuzun artık dokunmatik devredışı kaldığı için menüler arasında gezmek için ses açma/kapama tuşlarını onay için ise güç tuşunu kullanacaksınız.

5 – Karşınıza gelen ilk ekranda bir takım seçenekler göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşu ile onaylayın.

Sponsorlu Bağlantılar

6 – Sonraki ekranda “Yes” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

7 – Artık Samsung Galaxy A5 (2017) cihazınızda format işlemi başlamış oldu. İşlem bittikten sonra bazı hataların önüne geçmek amacıyla ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki seçeneklerden “wipe cache partition” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Bu işlemden sonra telefona format atılmış oldu.

8 – Samsung Galaxy A5 (2017) cihazınızı artık açabilirsiniz ama bunun için yani telefonu yeniden açmak için ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki “reboot system now” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A5 (2017) Format Atma Videosu

Samsung Galaxy A5 (2017) Format Atma
5 (100%) 1 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.