Samsung Galaxy A8 Format Atma

0
Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy A8 Nasıl Format Atılır?

Bazı nedenlerden dolayı Samsung Galaxy A8 model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Bu nedenler telefonun desen kilidi unutulmuş olabilir, telefon çok fazla yavaşlamış olabilir v.b. Eğer Samsung Galaxy A8 telefonunuza format atmak istiyorsanız bunun iki yolu var.

Birisi menü üzerinden fabrika ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak yani donanımdan format atmak.

Samsung Galaxy A8 Telefona Format Atmadan Önce

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan önce yapmanız gerekenler;

  • Verilerinizi yedekleyin.
  • Şarjınız en az %25 – %30 civarında olsun
  • Format işlemi sırasında asla müdahale etmeyin.

Samsung Galaxy A8 Menüden Format Atma

Samsung Galaxy A8 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Menü üzerinden format atmak için öncelikle “Ayarlar > Kişisel > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Cihazı sıfırla > Tümünü sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yani format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde Samsung Galaxy A8 telefonunuz bir daha açılmayabilir.

Samsung Galaxy A8 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy A8 Duos Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy A8 Tuş İle Format Atma

Samsung Galaxy A8 Donanımdan Format Atma

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ!!!!! SAMSUNG’UN SON YILLARDA ÇIKAN MODELLERİNDE DONANIMDAN (TUŞLARI KULLANARAK) FORMAT ATTIKTAN SONRA KURULUM YAPARKEN EN SON KURULU OLAN GMAİL HESAP BİLGİLERİNİ İSTEMEKTEDİR. BAZEN BU BİLGİLERİ DOĞRU BİLE GİRSENİZ KABUL ETMİYOR VE TELEFONU TEKNİK SERVİSE GÖNDERMEK ZORUNDA KALIYORSUNUZ. BU NEDENLE YA TELEFONDA KURULU OLAN GMAİL HESABINI KALDIRDIKTAN SONRA FORMAT ATIN YADA BU YÖNTEM İLE FORMAT ATMAYIN.

Bu yöntem telefonuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulduğu zamanlar gibi.

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy A8 format atma

Eğer Samsung Galaxy A8 telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız bunun için “Güç” tuşu, “Ana Ekran (Home)” tuşu ve ses açma tuşunu kullanmanız gerekiyor. Bu 3 tuşa aynı anda basın ve ekranda Samsung Galaxy A8 yazısını gördüğünüzde “Güç” tuşundan parmağınız çekin ve diğer iki tuşa basmaya devam edin. Ekran Android robotunu gördüğünüzde diğer tuşları da bırakabilirsiniz.

Artık dokunmatik devredışı kaldığı için menüler arasında gezmek için ses açma/kapama tuşlarını onay için ise güç tuşunu kullanacaksınız. Karşınıza gelen ilk ekranda bir takım seçenekler göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşu ile onaylayın. Sonraki ekranda “Yes — delete all user data” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

Artık format işlemi başlamış oldu. İşlem bittikten sonra bazı hataların önüne geçmek amacıyla ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki seçeneklerden “wipe cache partition” seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Artık telefona foramt atıldı. Telefonu artık açabilirsiniz ama bunun için yani telefonu yeniden açmak için ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki “reboot system now” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A8 Format Atma
4.5 (90%) 2 oy
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.